UWAGA!

Dzik(ie) ćwiczenie

Elbląg, Dzik(ie) ćwiczenie
(fot. st. chor. Sławomir Tessar)

Dziś (22 maja) zakończyło ponad tygodniowe ćwiczenie dowódczo-sztabowe na mapach pn. „Dzik 09”, które odbywało się w dowództwie i jednostka wojskowych 16 Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Tematem ćwiczenia było planowanie i przemieszczenie określonych jednostek dywizji do rejonu operacyjnego przeznaczenia oraz przygotowanie i prowadzenie działań jako odwód dywizji. Kierownikiem ćwiczenia był Dowódca 16 PDZ, gen. dyw. Wiesław Michnowicz.
     - Do podstawowych celów ćwiczenia, jakie założyło sobie kierownictwo, należy zaliczyć: doskonalenie umiejętności w działaniu zespołowym, rozwiązywaniu problemów taktycznych oraz dowodzeniu i zabezpieczeniu działań; doskonalenie elementów systemu walki dywizji w tym podsystemu dowodzenia; sprawdzenie umiejętności i skuteczności ćwiczących dowództw w zakresie planowania, organizowania i kierowania działaniami; zgrywanie stanowisk dowodzenia zgodnie z procedurami operacyjnymi; sprawdzenie umiejętności dowódców i ćwiczących elementów w zakresie skutecznego planowania, organizowania i kierowania działaniami bojowymi; doskonalenie procesu dowodzenia w zakresie jednoczesnego prowadzenia działań o różnym charakterze – wymienia mjr Zbigniew Tuszyński, rzecznik prasowy 16 PDZ.
     - Jednym z elementów ćwiczenia była także współpraca z władzami lokalnymi oraz mediami w rejonie operacyjnym przeznaczenia – dodaje mjr Tuszyński. - Wbrew pozorom, to jeden z bardzo ważnych elementów, dotyczący informowania społeczności lokalnych w określonych obszarach działania jednostek dywizji o celu koncentracji wojsk, ich współdziałaniu z lokalnymi władzami i instytucjami oraz informowaniu o zagrożeniach i sposobach ich eliminowania.
     „Dzik 09” jest dla dowództwa i jednostek 16 PDZ „preludium” do jesiennego ćwiczenia taktycznego z wojskami „DRAGON 09”.
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama