UWAGA!

Dziś Tuleya, jutro ty. Manifestacja pod sądem

 Elbląg, Dziś Tuleya, jutro ty. Manifestacja pod sądem

W poniedziałek 8 czerwca w 150 polskich miastach odbędą się wiece i manifestacje w obronie sędziego Igora Tulei. Hasło przewodnie to ‘’Dziś Tuleya, jutro Ty’’. W Elblągu manifestujący spotykają się o godz. 18 przez sądem na placu Konstytucji. 

We wtorek 9 czerwca w Warszawie o godzinie 9:00 odbędzie się posiedzenie Izby Dyscyplinarnej Sadu Najwyższego w sprawie decyzji o uchyleniu immunitetu sędziowskiego Igorowi Tulei. W obronie sędziego stanęły środowiska sędziowskie wśród nich Stowarzyszenie Sędziów Polskich ,,Iustitia’’. Przypomnijmy że chodzi między innymi o posiedzenie z 18 grudnia 2017 roku, kiedy to sędzia Igor Tuleya uchylił decyzję o umorzenie śledztwa w sprawie głosowania w Sali Kolumnowej Sejmu w grudniu 2016 roku - piszą organizatorzy manifestacji. - Aktualne działania Izby Dyscyplinarnej Sadu Najwyższego w sprawie sędziego to działania polityczne i zarazem represyjne, które mają pokazać innym sędziom że sędzia nie może mieć własnego zdania i własnej oceny sytuacji. Jednym słowem należy to interpretować tak, że sędzia jest podporządkowany i zarazem zależny od swoich przełożonych. Przypomnijmy sędziego obowiązuje etyka zawodowa i niezależność oraz bezstronność, władza jak się okazuje ma inne zdanie.

Organizatorzy protestu KOD Elbląg oraz ruch obywatelski ‘’Rozmawiajmy o Demokracji’’ zapraszają wszystkich elblążan na plac Konstytucji 1 pod Sąd Okręgowy w Elblągu o godzinie 18. Przypominamy o zachowaniu odstępów i obowiązujących przepisach epidemicznych.

"Pamiętaj dziś jest to Tuleya, jutro możesz być Ty" - piszą organizatorzy akcji. 

 

informacja nadesłana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama