UWAGA!

Dzisiaj na terenie całego kraju akcja "Pieszy"

 Elbląg, Dzisiaj na terenie całego kraju akcja "Pieszy"
fot. (arch. portEl.pl)

Mając na uwadze bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego od dzisiejszego poranka na terenie całego kraju, a w tym także na terenie Elbląga i powiatu elbląskiego funkcjonariusze prowadzą działania "Pieszy".

Elbląscy policjanci wraz funkcjonariuszami oddziałów prewencji z olsztyńskiej komendy, Żandarmerią Wojskową i Strażą Graniczną będą ujawniać zarówno wykroczenia popełniane przez pieszych jak i przez kierujących pojazdami wobec pieszych.
       Celem policyjnych działań jest przede wszystkim ograniczenie, jak również, w miarę możliwości, wyeliminowanie zdarzeń drogowych z udziałem osób niezmotoryzowanych. Policjanci będą konsekwentni wobec osób naruszających przepisy ruchu drogowego i narażających innych uczestników ruchu. Zwrócą szczególną uwagę na zachowanie samych pieszych, jak i kierujących wobec pieszych. Głównymi przyczynami wypadków spowodowanych przez pieszych jest przede wszystkim wejście na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, wejście na jezdnię zza przeszkody, chodzenie nieprawidłową stroną jezdni oraz wejście na jezdnię przy czerwonym świetle sygnalizatora.
      
asp. Katarzyna Trochimczuk, Zespół Prasowy KMP w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • podsumujmy ostatnie działania policji skierowane na obywateli. Poniedziałek akcja "niechroniony", czwartek "prędkość", piątek sobota, niedziela "znicz" co chyba jest jedynie racjonalne. Znowu poniedziałek "pieszy". Czy ta policja służy obywatelom gnębiąc ich w każdy możliwy sposób ?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    1
    3
    maluch(2014-11-06)
  • Moim zdaniem teraz powinna nastąpić akcja PIESZY NA PASACH. Dziś koło 18 na Nowowiejskiej auto zatrzymało się, by przepuścić pieszego. Na drugim pasie śmignęły jeszcze dwa, choć spokojnie mogły wyhamować. Jednym jechał smarkacz z prosta ręką na kierownicy, a drugim stary dziad, który się nie zatrzymał, ale papierosa za kółkiem kopcił straszliwie. Może jakąś akcję, żeby zabierać za takie wykroczenie prawo jazdy?
Reklama