UWAGA!

Dziurawe ulice teraz są jak nowe

 
Elbląg, Na Warszawskiej dziur już nie ma
Na Warszawskiej dziur już nie ma (fot. AD, arch. portEl)

Ponad 3 miliony złotych z miejskiej kasy pochłonęły weekendowe remonty dróg i chodników. Właśnie zakończyły się odbiory techniczne naprawionych nawierzchni na Warszawskiej i Orlej. To była pierwsza tak duża inwestycja w drogi na Zawodziu, ale w tym roku odnowienia doczekały się także ulice Szarych Szeregów i Kościuszki.

Weekendowe remonty nawierzchni dróg to sposób, by w mieście jeździło się lepiej, ale by jednocześnie pracami zanadto nie utrudniać życia kierowcom. W tym roku na naprawy wydano 3 mln 300 tys. zł.
       - W listopadzie zakończyły się odbiory techniczne prac wykonanych przez firmę Skanska na ul. Warszawskiej - 740 m, Orlej - 255 m oraz al. Odrodzenia - 421 m - mówi prezydent Elbląga Witold Wróblewski. - Ponadto przy ul. Warszawskiej i Orlej wykonano nowe chodniki. Koszt prac to 1 mln 900 tys. zł.
       Położony został nowy asfalt, wyregulowano krawężniki, zniknęły dziury jak w szwajcarskim serze.
       Za blisko półtora miliona złotych wyremontowano ul. Szarych Szeregów, wcześniej prace naprawcze zostały przeprowadzone na ul. Kościuszki.
       - Kończymy też zadania wykonywane ze środków budżetu obywatelskiego - dodaje prezydent Wróblewski. - Odnowiony został chodnik przy al. Odrodzenia, ostatni odcinek, który wymagał remontu. 474 m nowego chodnika kosztowały 283 tys. zł.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama