UWAGA!

Dźwięki, które odstraszają

 
Elbląg, Dźwięki, które odstraszają
fot. Michał Skroboszewski, arch. PortEl.pl

- Mieszkam przy ul. Płk. Dąbka, od jakiegoś czasu nad miastem rozlegają się dźwięki jastrzębia albo innego ptaka. Początkowo myślałem, że to jakieś omamy, ale okazuje się, że nie tylko ja to słyszę - relacjonuje jeden z naszych Czytelników i prosi o wyjaśnienie, skąd dochodzą wspomniane odgłosy. 

- Dźwięki powtarzają się co jakiś czas, regularnie. Rozmawiałem z sąsiadami, okazało się, że oni też je słyszą, dlatego proszę Was, żebyście spróbowali to wyjaśnić - dodaje Czytelnik. 
       Okazuje się, że dźwięki wydaje odstraszacz gołębi, zamontowany na dachu budynku przy ul. Płk. Dąbka, w którym mieszczą się Sądy: Rejonowy i Okręgowy. Jak informuje Tomasz Koronowski, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego, zainstalowano go dwa tygodnie temu. 
       -  Urządzenie to działa poprzez odtwarzanie odgłosów ptaków drapieżnych. Jest uruchamiane co 30 minut i dodatkowo przez czujkę ruchu. Montaż urządzenia, przewidziany na stałe, był konieczny ze względu na niszczenie przez gołębie urządzeń wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, znajdujących się na dachu budynku - wyjaśnia Tomasz Koronowski. 
red.
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama