UWAGA!

Egzaminują przyszłych sędziów

Sześćdziesięcioro absolwentów prawa stara się o aplikacje w Sądzie Okręgowym w Elblągu. We wtorek odbędą się pierwsze egzaminy - pisemny i ustny.

Na trzyletnią aplikacje, traktowaną jako praktykę sędziowską, ma szansę dostać się jedynie połowa chętnych.
     - Większość pracować będzie za darmo. Tylko dla kilku przewidziano etaty - wyjaśnia Ewa Mazurek, rzeczniczka Sądu Okręgowego w Elblągu.
     Nieetatowi będą odbywać praktyki i szkolenia w sądzie dwa razy w tygodniu. Natomiast aplikant na etacie będzie pracował cały tydzień za 1546 złotych brutto miesięcznie. Po trzech latach aplikanci zdawać będą egzamin na asesora sędziowskiego. Po kolejnych dwóch latach najlepsi mogą zostać sędziami.
     - O ile będą wolne etaty. Dostanie się na aplikacje wcale, jak kiedyś, nie gwarantuje, że zostanie się sędzią - dodaje na koniec sędzia Mazurek.
P

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Pozdro dla Rysia ;-)
 • 1500 na mieisac czy na tydzien
 • aaa - po pięciu latach najlepsi mogą brać od małejSprawy 1,5 tysiąca~_~
 • No i słusznie - po co tworzyć nowe etaty, szkolić i zatrudniać sędziów? Przecież Polska ciągle rośnie w siłę a ludziom żyje się dostatniej... Przestępcy łagodnieją, więzienia pustoszeją, mafie podejmują decyzje o samorozwiązaniu a dziatwa szkolna żyje w strachu przed karą boską... Idylla!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Panzerzug(2004-07-06)
 • rwel, żalisz się? trzeba było się uczyc, a nie teraz narzekać, tepaku
 • Czegoz naucza sie ci biedni aplikanci w naszych sadach? Ani one rychliwe ani sprawiedliwe. Najprostsze sprawy ciagna sie latami a kraza sluchy, ze od wyroku pana/pani sedzi w rejonowce mozna sie odwolac do ich krewniaka w okregowym. Nie wierze aby swieza krew pozostala taka do czasu kiedy mlodzi adepci prawa zostana sedziami. Nasze sady nierzadko bywa, tkwia korzeniami w komunistycznej mentalnosci, ktora przechodzi na kolejne pokolenia sedziow. Amen.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Jaś i Małgosia(2004-07-06)
 • Jasiu i Małgosiu - jak to czego: jak sądzić a nie osądzić, no chyba że trafią na kogoś kto przypadkiem popełnił przestępstwo , to i wyniczek będzie, człowieka z gnębią a prawdziwego oprycha ze strachu wypuszczą > mała szkodliwość czynu bądź w zawiasach. Ot i vcała nauka!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  OBSERWER(2004-07-06)
 • a ja zycze powodzenia wszystkim moim znajomym na egzaminie
 • hmmm...egzamin pisemny po pierwsze odbył się w sordę a nie jak jest tu napisane we wtorek, następnie podobno nie ma w ogóle!! etatów hm a tu stoi napisane iż P.Mazurek orzekła ze kilka będzie.....dziwne to wszystko no ale...jutro egzaminy ustne:)):)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  palestra(2004-07-07)
Reklama