UWAGA!

Egzaminy gimnazjalne

Ponad półtora tysiąca elbląskich gimnazjalistów przystąpiło dziś do zewnętrznego egzaminu humanistycznego. Jutro natomiast sprawdzona zostanie ich wiedza matematyczno-przyrodnicza.

1 tys. 695 uczniów trzecich klas gimnazjów zmagało się dziś z częścią humanistyczną egzaminu. Musieli wykazać się umiejętnością czytania i odbioru tekstów oraz stworzyć własny. Natomiast jutro czeka ich część matematyczno-przyrodnicza. Będą musieli zaprezentować umiejętności: stosowania terminów, pojęć i procedur z zakresu przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, wyszukiwania i stosowania informacji, wskazywania i opisywania faktów, związków i zależności w szczególności przyczynowo-skutkowych itd.
     Jutrzejszy egzamin rozpocznie się o godz. 9.00 i potrwa dwie godziny. Uczniowie z dysleksją będą mieli na jego rozwiązanie 180 minut.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • To nieprawda że dyslektycy mają 180 min na naisanie tekstu, wydłużony czas mają tylko uczniowie, którzymają wyraźnie napisane w opinii z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej że mają wolne tempo pracy i że należy im wydłużyć czas egzaminu...sama dysleksja nie wystarcza. Bylo tak do zeszłego roku ale w tym roku "góra" postanowiła inaczej.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Psycholog(2005-04-26)
 • Beka była na tych testach
 • dysklekcja??? nieźle, ten kto pisał ten artykuł niech sam idzie zbadać się do poradni :)
 • JA JAKO OSOBA KTÓRA PISAŁA TEN EGZAMIN POWIEM ŻE JA NIE MAM DYSLEKCJI TYLKO COŚ INNEGO I PISAŁAM 180 MNIUT TE TESTY !!!! A ZNAM KILKA OSÓB KTÓRE PISAŁY EGZAMIN 180 MINUT I MAJĄ DYSLEKCJE I ORZECZENIE Z PORADNI !!! POWIEM SZCZERZE, ŻE TEST Z CZĘŚCI HUMANISTYCZNEJ BYŁ BARDZO ŁATWY !!!!! nATOMIAST Z CZĘŚCI MATEMATYCZNO-PRZYRODNICZEJ BYŁ TRUDNIEJSZY !!!! TERAZ WSZYSCY CZEKAMY NA WYNIKI AŻ DO CZERWCA :D
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  GIMNAZJALISTKA(2005-04-29)
Reklama