UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

EKO o radnym idealnym

2010-02-22
Aktualizowany 2010-02-24 08:33
Elbląg, EKO o radnym idealnym

Elbląski Komitet Obywatelski zaprasza na drugie otwarte spotkanie poświęcone roli radnego w społeczeństwie obywatelskim. Temat ten przedstawi dr Krzysztof Sidorkiewicz.

Następnie na kanwie Karty Radnego EKO odbędzie się dyskusja na temat modelu „idealnego elbląskiego radnego”. Wyniki dyskusji będą podstawą opracowania zasad pracy radnego EKO. Zaproszenie na spotkanie kierowane jest m.in. do aktualnych radnych Rady Miejskiej z prośbą o podzielenie się doświadczeniem w pracy samorządowej, a także do kandydatów na radnych oraz wszystkich zainteresowanych tematem mieszkańców.
       Spotkanie odbędzie się w środę 24 lutego o godz. 17 w Domu Studenckim PWSZ przy ul. Wspólnej 11-13 w Elblągu.
      
      
Arkadiusz Jachimowicz, EKO
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • powtórzę tylko, co napisałem już gdzieś indziej: niestety nie będę mógł się zjawić, stąd zabiorę głos tutaj. miło byłoby śledzić na stronach www klubów radnych i/lub partii newsy o ich działalności w radzie [i sejmiku!] i w mieście. miło byłoby czytać blogi: prezydenta, przewodniczącego rady i co ambitniejszych radnych - wypowiadających się na różne różniste tematy [rada, miasto, region, kraj, świat]. z tego względu, że nie mamy w Elblągu rad osiedlowych [może warto podyskutować na ten temat?], dani radni wybrani w danych okręgach mogliby faktycznie reprezentować swoich wyborców. miło byłoby również, aby w telewizji elbląskiej [czemu wciąż nie mamy TVP 3 Elbląg? :-( ] wrócił jakiś dobry program publicystyczny (kiedyś był bodaj Trybunalska 27 czy 17), gdzie również politycy i inni działacze polityczni/społeczni mogliby się pokazać ludziom. podsumowując można sparafrazować Billa Clintona: kontakt z wyborcami, głupcze!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  karolg(2010-02-22)
 • Wielkie dzięki za propozycje, na pewno wykorzystamy. A hasło Billa jest nad wyraz celne! Pozdrawiam
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Arkadiusz Jachimowicz(2010-02-22)
 • Jeżeli jest się zawodowym działaczem społecznym jak Pan Arkadiusz to i wizja radnego siedzącego w urzędzie jest taka jaka jest. Pan Arkadiusz myli pojęcia i łudzi wyborców. Otóż opcja z której wywodzi się Pan Arkadiusz zminimalizowała władzę Rady do minimum. Miastem rządzi prezydent i tak de facto to Rada "mu może" co najwyżej nie przyjąć budżetu i nie dać absolutorium, ale przyjmie mu RIO i po zawodach a absolutorium to tak naprawdę sprawa honorowa i medialna. RADA NIE WYBIERA PREZYDENTA I GO NIE ODWOŁUJE a to on ponosi odpowiedzialność. Pan Arkadiusz mydli oczy taki kodeks już był dyskutowany, ale upadł bo on już jest. To ustawa o samorządzie. Problem w tym aby radny był "kumaty" nie zgłaszał bzdetów tylko poważne poważne pomysły służące ogółowi a nie grupie. Zgadzam się najwięcej "zawaliły" media, ale dlatego że są tendencyjne i stronnicze za niektórymi radnymi latają bez przery za niektórymi wcale. Raz w miesiącu radni powinni być "przesłuchiwani" np. w Vectrze co zaproponowali prezydentowi, naczelnikom i co zrealizował prezydent weryfikacja to wybory. Prezydent "Zosia Samosia" z lipnymi pomysłami odpada. Pomysł Pana Arka jest do kitu
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-02-22)
 • Problem we wzorcu Radnego??? A może przedstawmy wzorzec zwykłego mieszkańca Elbląga. Na razie to widzimy wszelkiego rodzaju patologie, strach przed żulią i bandytyzm. Nie ma miejsca na zwykłego szarego człowieka, przemykającego bokiem przed grupą młokosów. .. .. Ponadto traktowanego jak natręt w Urzędzie takim i owakim. A i cwaniactwo w wyścigu o stołki też nie napawa otuchą! Pierwsze słowa to jak macie na nazwisko, tak po chamsku. .. i kto tu jest dla kogo? Poczucie wspólnoty w mieście jest żadne, a to przecież jest istota działań społecznych, bo to i szkoła, i zdrowie, i komunikacja, i kultura. Sam Prezydent, Rada Miejska, miliony złotówek, euro, tony papieru z planami, programami, telefony zaufania, spotkania. .. .nic nie znaczą bez udziału zwykłego człowieka! I uwaga do EKO, konfesjonałów ci u nas dostatek. .. .
 • "bez" też chciałem to dopisać, ograniczyła mnie ilość wierszy. Pytanie pierwsze co robi Straż Miejska z potężnymi uprawnieniami - nic. Do której pracuje ? Ile osób ukarała i za co ? Gdzie sprawozdania przed Radą i dyskusja w mediach ? Ludzie są zmęczeni coraz mniej chodzi na wybory. Pan Arkadiusz myśli, że go nie pamiętają z 1990 - 1998 o dużym poparciu dla ówczesnego prezydenta J. Gburzyńskiego. Pytanie kto zadłużył miasto tak, że musiała powstać uchwała o zbyciu EPEC w latach 90 tych. Jeżeli o mnie chodzi wolę Pana Gintowta który EPEC oddłużył.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-02-22)
 • Panie Jachimowicz, kolejny raz ludzie się nie dadzą nabrać na piękne słówka. Pan i Pana klika nic dobrego dla tego miasta nie zrobili, a to co obecnie robicie ma niestety drugie dno. Kończ Pan wstydu oszczędz.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Adam Anusz(2010-02-22)
 • Towarzystwo Wzajemnej Adoracji zaczyna reagować coraz bardziej nerwowo. Spokojnie, macie jak w banku kontynuację słusznej linii - Elbląg to miasto gdzie miernotą jest być cnotą.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2010-02-23)
 • Może choć na tym forum dostrzeżemy problem zwykłego człowieka, co to nie jest miernotą pomiataną przez władze, stowarzyszenia, Aborygena (nawet miejscowego). Razem można wiele. Osobno to tylko. .. .. Parę razy w historii ktoś prosił o pomoc. .. .i co ??? Jakoś się dobrze zapowiadał. .. .To nie może być akcja przedwyborcza, lecz uporczywa walka z miernotą - codzienna, wszędzie, ze świadomością iż inni robią tak samo. .. Recepty niby proste, tylko brak konsekwencji. .. ..
 • Spokojnie "bez" Aborygen należy do odrzuconych dlatego jeszcze nie przeczytałem pozytywnego komentarza, nawet jak byś wziął ze schroniska 5 psów, reszcie zafundował codziennie schabowe przez rok i tak Cię skrytykuje czemu nie dwa i czemu tylko 5.Te wybory będą decydujące na lata. Miasto trzeszczy kumoterstwem, marnotrawstwem, nepotyzmem i lenistwem potrzebny tyran ale z głową demokratyczny prezydent "utonie" w bałaganie jaki mu przygotują. HS też zostawia za sobą miny które tylko jego zdaniem tylko on może rozbroić, ale się myli
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-02-23)
 • Spokojnie łaskawco - ja odrzucony??? Przez kogo?? Jak coś, co samo w sobie z logicznego punktu wyjścia nie może być zaakceptowane trwa niezmiennie? Piszesz synku, że jestem odrzucony - to tak jak byś mnie dopisał do listy czerwonych. No większej bzdury nie można wymyśleć, zwłaszcza, że w następnych słowach cytujesz moje od wielu lat osądy. Więc na coś się zdecyduj - nie można być tylko trochę w ciąży.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  MiejscowyAborygen(2010-02-23)
 • Cześć Aborygen zawiłości Pańskiego języka są zadziwiające a logika żadna - czerwonych od 16 lat elblążanie nie odrzucają to co się dzieje aktualnie w Elblągu to a ) sprawa Ratusza zasiedziałych naczelników ( oczywiście nie wszystkich ) b ) samego prezydenta który się "wypalił" i nie patrzy na potrzeby mieszkańców a jedynie jak wejść do historii ( ale i ludzie potępiani tam są tak już jest ) c ) sytuacji ogólnej w kraju Elbląg nie jest wyspą d ) braku porozumienia z władzami Olsztyna ( nie lubią nas bo byliśmy prężniejsi od nich ) wyhamowanie dotacji. Myślę jednak, że z Gdańskiem też byśmy nie pofikali. Jednak trzeba też umieć widzieć pozytywy - inaczej depresja murowana a propos dzisiaj "jej dzień". Same negatywy to malkontenctwo.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  z polski(2010-02-23)
 • Idealny radny- wszysto jedno radny, pracownik ZUS, skarbówki każdy z nich powinien pamiętać, że jest tylko człowiekiem. I należy innych choć biednych, ubogich lub mniej obrotnych traktować ze zrozumieniem i uprzejmością. Staram sie być obiektywny i powiem co ostatnio zaóważyłem, w jednej instytucji która pomaga i stara znaleść prace w Elblągu dla prostych ludzi pracuje fajna babeczka. Ostatniobyłem świadkiem jak wpada facet około 40 i prosi o pomoc w znalezieniu zakładu który robi szkolenia z zakresu załadunku i rozładunku cestern. Chłopina opowiada gdzie on nie był i nikt nie wie jak to zlaleść, a ona poprosiła aby chwile dał jej pomyśleć i sięga za telefon. Zdziwienie moje było ogrome bo zadzwoniła do rafineri do kadr z pytaniem, kiedy przyjmują osoby do pracy na cysternach to jakie powinni mieć uprawnienia i gdzie oni je robią. I dostała odpowiedz, chłopina zadowolony, nawet dała mu telefony do tych instytucji. I to mi sie podoba, że jak sama nie wie to nie mówi że nie, tylko myśli jak pomóc więcej takich ludz, może wart z takimi robić spotkania i uczyć się innego podejścia do prostych szarych ludzi. Poszukajmy ich napewno troche ich jest nie koniecznie na wysokim świeczniku.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  szarak(2010-02-23)
Reklama