UWAGA!

Ekopatrol pomaga zwierzętom

 Elbląg, Ekopatrol pomaga zwierzętom
fot. nadesłana

Wczoraj (wtorek, 13 października) około godz. 17 do dyżurnego straży miejskiej wpłynęło zgłoszenie dotyczące zbłąkanej mewy, która wpadła do oczka wodnego w przydomowym ogródku na ulicy Donimirskich.

Strażnicy udali się na miejsce i rzeczywiście zastali dużą mewę, która unosiła się na wodzie nie mogąc odlecieć. Funkcjonariusze z ekopatrolu pomogli się wydostać mewie z oczka, chwytając ją podbierakiem będącym na ich wyposażeniu. Jak się okazało ptak miał uszkodzone skrzydło i dlatego nie mógł się wzbić do góry. Został przewieziony do schroniska dla bezdomnych zwierząt, gdzie udzielono mu pomocy.
       Strażnicy miejscy często pomagają chorym i zagubionym zwierzętom, współpracując z elbląskim schroniskiem dla zwierząt. Pomagali już kotom, psom, dzikom, łabędziom, wronom czy mewom.
       1 października br. w straży miejskiej został utworzony Ekopatrol, który większy nacisk kładzie na pomoc zwierzętom, w tym także przypadki złego ich traktowania; kontrolę terenów zagrożonych dzikimi wysypiskami; sprawców, którzy pozbywają się śmieci w sposób niedozwolony czy na kontrolę w zakresie spalania odpadów.
      
       Pamiętaj!
       Gdy zauważysz zwierzę, które potrzebuje pomocy czy stwierdzisz fakt zanieczyszczania terenów przez inne osoby dzwoń pod numer alarmowy straży miejskiej 986.
      
Karolina Wiercińska, Straż Miejska w Elblągu

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama