UWAGA!

Elbląg będzie się promował na jarmarku dominikańskim

 
Elbląg, Elbląg w tym roku także będzie promować się podczas jarmarku dominikańsiego
Elbląg w tym roku także będzie promować się podczas jarmarku dominikańsiego (fot. arch. UM Elbląg)

W sobotę (26 lipca) punktualnie o godz. 12 na Długim Targu rozpoczyna się 754. jarmark św. Dominika w Gdańsku. Jak co roku, podczas jarmarku promować będzie się także nasze miasto, które w tym roku obchodzi swoje 777-lecie. Jarmark zakończy się 17 sierpnia.

Choć oficjalne otwarcie imprezy nastąpi w sobotę, to już w piątek o godz. 17 rozpocznie się potańcówka na Targu Węglowym. W sobotę (26 lipca) od godz. 12 na przedprożu Dworu Artusa kronikarz miejski będzie opowiadać historię jarmarku, a trasą Długi Targ – Długa przejdzie parada teatralna. Ceremonię uświetni koncert na największym bębnie świata. O 21.30 wystąpi Kayah.
       Jak co roku, każdego dnia jarmarku, czekać będą na gości inne atrakcje. Na imprezie będzie również promować się Elbląg. W niedzielę (10.08) Elbląg tradycyjnie będzie zapraszał w swoje progi gości Jarmarku Dominikańskiego. W stylizowanym na kamieniczkę stoisku pracownicy Informacji Turystycznej opowiadać będą o mieście i zapraszać na IX Elbląskie Święto Chleba. Zobaczyć nas będzie można tuż obok Wielkiej Zbrojowni przy ul. Tkackiej.
       Na gdańskiej starówce elbląscy urzędnicy będą zachęcać do odwiedzenia miasta i zapoznania się z jego różnorodną ofertą turystyczną. Będą też opowiadać o 777- leciu naszego miasta i o eventach z tym związanych. Każda osoba otrzyma zestaw jubileuszowych folderów, specjalnie przygotowanych z myślą o turystach, a najmłodsi mały upominek. Tradycyjnie promować będziemy kolejną edycję Elbląskiego Święta Chleba, która z roku na rok staje się coraz prężniejszą imprezą o charakterze regionalnym.
       Tegoroczny 754. Jarmark św. Dominika zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie: towarzyszyć mu będzie, po raz pierwszy, gdańskie koło widokowe, a do tego terminowo zbiega się z IV Światowym Zjazdem Gdańszczan, co wróży rekordowo duża frekwencją. Jednym słowem świetna okazja, aby zachęcać do odwiedzenia Elbląga i wypromować nasze miasto.
      
mk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • bardzo dobry pomysł
  • w Elblągu brak życia na nabrzeżu, brak atrakcji, tam powinna być puszczana, grana muzyka, powinny non stop widniec kramy z różnościami, a tu smutek !!!!! Malarze, artyści powinni być obecni ze swoimi sztalugami na Starym Rynku, na nabrzeżu, pod katedrą, Muzeum. Po co jeżdzicie do rożnych miast, co promujecie - filmiki ?
  • nie mamy nic by zatrzymać turystę dłużej niż kilka godzin. .mariny brak, połączenia tramwajem wodnym do Krynicy brak, święto chleba raz w roku czyli parę kramów z jarmarku dominikańskiego, co to za propozycja??? no i to zwiedzanie tramwaju na starówce, toż to śmieszne jest. .. po co wydawać kasę na promowanie takich atrakcji, lepiej zbierać kasę i zrobić jakiś sensowny projekt, który połączy nas z morzem, turyści wtedy sami się pojawią. .bażantarnia w ogóle nie wykorzystana, gdzie są mapy, foldery, opisy szlaków, mapki dla turystów????ta mapa ustawiona przy myśliwskiej to taki szajs i bubel, do niczego kompletnie, nic nie można tam znaleźć i ustalić, wywalone pieniądze w błoto. .zróbmy coś porządnie, a nie takie cykanie, trochę tu, trochę tam, bo to lipa wychodzi z tego
Reklama