UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg na Święcie Wisły

W Święcie Wisły, które obchodzono 19 i 20 maja w Warszawie, aktywnie uczestniczył... Elbląg. Korzystając z zaproszenia i gościnności burmistrzów warszawskiej dzielnicy Targówek: Grzegorza Zawistowskiego i Wacława Kowalskiego, zaprezentowano mieszkańcom stolicy i licznym gościom Elbląg jako centrum regionu atrakcyjnego dla turystyki wodnej.

Udział Elbląga w Święcie Wisły to pierwszy bonus wynikający z aktywnego udziału naszego miasta w tworzeniu Stowarzyszenia Szlaku Wodnego Stefana Batorego, którego Warszawa jest inicjatorem. – Stowarzyszenie będzie zajmowało się reaktywacją szlaku, według kształtu wytyczonego w końcu XVI wieku przez króla Stefana Batorego. – Będzie to najdłuższy szlak turystyczno-rekreacyjny w Polsce, gdyż swoim zasięgiem obejmie Warszawę rejony województw: mazowieckiego, podlaskiego kujawsko-pomorskiego, warmińsko-mazurskiego oraz pomorskiego, rejon Zalewu Wiślanego z opcją rozszerzenia szlaku na obwód kaliningradzki, Białoruś i Litwę do rzeki Niemen – powiedział Jerzy Wcisła.
       – Wisła wraz z innymi polskimi rzekami stanowi olbrzymi potencjał, jest źródłem bogactwa, które rozsądnie zagospodarowane powinno służyć rozwojowi gospodarczemu całego kraju, a szczególnie regionów zlokalizowanych wzdłuż tego szlaku wodnego. Turystyka jest pierwszą sferą gospodarki, która aktywnie inwestuje w drogi wodne. Elbląskie stoisko, prezentujące nasze walory i inwestycje w Kanał Elbląski oraz Pętlę Żuławską cieszyły się ogromnym zainteresowaniem w Warszawie. To cieszy, bo wszyscy wiemy, że warszawiacy kochają żeglarstwo i można mieć nadzieję, że część z nich wybierze nasz węzeł wodny – dodaje Henryka Szarłowska z elbląskiego Biura Regionalnego Urzędu Marszałkowskiego, która zajmowała się promocją naszych walorów w trakcie Święta Wisły.
       Udział w imprezie, poza promocją, był świetną okazją do wymiany doświadczeń i opinii. Kontynuacją tych rozmów będzie zaplanowane na 16 czerwca spotkanie w Elblągu wszystkich członków Rady Programowej Szlaku i podpisanie listu intencyjnego w sprawie powołania Stowarzyszenia „Szlak Wodny im. Króla Stefana Batorego”.
       To już kolejne zdarzenie – po tragach w Berlinie i Kaliningradzie – w którym elbląskie Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego Województwa Warmińsko-Mazurskiego ściśle współpracuje z samorządem Elbląga.
      
      
Biuro Regionalne Urzędu Marszałkowskiego
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama