UWAGA!

Elbląg oświatą stoi – twierdzi wiceprezydent Zieliński

 Elbląg, Elbląg oświatą stoi – twierdzi wiceprezydent Zieliński
fot. AD

Do większego zaangażowania w zdobywanie wiedzy namawiał wczoraj (1 września) uczniów wiceprezydent Elbląga Artur Zieliński. – Nowy rok szkolny będzie czasem na podejmowanie przez samorząd działań, które mają na celu podniesienie poziomu nauczania i kształcenia w Elblągu – zapowiedział. – Wszystko to jest niezbędne, żeby uczynić z naszego miasta miasto konkurencyjne, ażeby Elbląg był miastem ludzi otwartych, aktywnych i wykwalifikowanych.

– Już dzisiaj możemy pochwalić się nowoczesnym, dobrze funkcjonującym systemem edukacji – mówił Artur Zieliński na miejskiej inauguracji roku szkolnego w Zespole Szkół Technicznych przy ul. Grottgera. – Na tym tle wyróżniamy się w kraju, jesteśmy znani za granicą, można powiedzieć dzisiaj, że Elbląg oświatą stoi. W naszych szkołach realizujemy wiele programów edukacyjnych, dzięki którym nasza elbląska młodzież wszechstronnie się rozwija, rozwija swoje pasje, zdolności, ale przede wszystkim, dzięki prowadzonej polityce oświatowej, młodzież ma możliwość uczenia się nowych kompetencji, którym rada Unii Europejskiej nadała rangę kluczowych.
       Realizowanie programów badawczych, wprowadzanie innowacji w nauce, wdrażanie programów ułatwiających planowanie i kształtowanie przeszłej kariery zawodowej, wzbogacanie bazy oświatowej, udoskonalanie jakości szkolnictwa zawodowego, a także rozwój zawodowy nauczycieli – to priorytety i wyzwania, które zostaną podjęte w tym roku. Wiceprezydent w swoim przemówieniu podkreślił, że najczęściej wybieranym typem szkoły podczas tegorocznej rekrutacji było technikum.
       W Zespole Szkół Technicznych przy ul. Grottgera największym powodzeniem cieszył się powstały w roku ubiegłym kierunek technik analityk z innowacją „pragmatyka służby w Policji i Straży Pożarnej”. Utworzenie kierunku jest wynikiem starań i współpracy dyrekcji szkoły z Komendantem Miejskim Policji i Komendantem Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu. Artur Zieliński wskazał Zespół Szkół Technicznych jako przykład placówki, w której bardzo dobrze przeprowadzono promocję szkoły. – Dzięki owocnej współpracy grona pedagogicznego i tych dwóch komend macie takie efekty. Za to bardzo gorąco dziękuję, gratuluję inwencji twórczej i wielkiej kreatywności.

 


       Dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Hanna Mierzejewska, zwracając się do grona nauczycielskiego, podkreśliła, że jednym z głównych czynników wpływających na poziom edukacji jest osobowość i profesjonalizm, z kolei zaś „nauka w szkole powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek” – tak mawiał Albert Einstein.
      
      

Magdalena Głowacka
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • czym ty możes się pochwalić przed młodymi ludźmi ??/ xd pokaż swoje świadectwo, za 10-15 lat pokażę ci kto z tych młodych zdolnych został na prowincji elbląg
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  doc.dr hab.(2010-09-03)
 • tak jest najpierw zabrać się za starych śmierdzieli którzy są przyspawani do swoich stołków
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cyrylica(2010-09-03)
 • Ciekawski A ja troche " z innej beczki " :malutkie pytanko do Panów :Zielińskiego i Słoniny -Gdzie jest fontanna ,ktora miala stanąc na placu dworcowym w lblagu ,gdzie ? www.razemztoba.pl Minęło 2 lata , a zkończyło sie na "obiecankach -cacankach " .A moze któś buchna kasę na to dzieło ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Ciekawski(2010-09-03)
 • Czytając artykuły na temat tego co się dzieje lub planuje w naszym mieście - odnoszę wrażenie, że mieszkańcy żyją sobie a władze sobie udając, że wszystko jest pod kontrolą. Ale uwaga - niestety tak nie jest !!! Jako mieszkanka Elbląga wołam o pomoc do pozostalych Elblążan - musimy zrobić porządek z tymi oszustami, którzy tak naprawdę poza remontem elbląskich ulic nic nie robią ani dla młodzieży ani dla dzieci ani dla szkół ani ogólnie dla miasta. Jeden z Elblążan podpisując się "ciekawostki" doskonale wyłapał puste obietnice i mydlenie nam oczu !!! Poczytajcie i otwórzcie oczy szeroko !!! Tu w tym mieście wszystko wymiera !!! Konieczna jest całkowita zmiana władz !!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sikorka35(2010-09-03)
 • Zgadzam się w 100%, już dawno powinniśmy to zrobić!!!
 • NASZE MIASTO : bezrobocie, wysokie czynsze, emeryci, renciści, lekarze, pseudo: biznesmeni elbląscy, policjanci, niskie (śmieszne) zarobki, zero perspektyw, zero sportu, zero imprez, namiastka młodych ludzi. Nie dziwię się, że mieszkańcy Elbląga uciekają z tego miasta - sama pracuję od dwóch lat w Trójmieście, żeby móc w miarę normalnie żyć, nie zadłużać się co m-c na opłaty i życie. Pensja Elbląska (posiadając wyższe wykształcenie) w wysokości 1500 zł netto (przy czynszu w wysokości 600 zł) jest chyba wielkim nieporozumieniem !!! A większość z nas tak żyje !!!!! PORAŻKA
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  sikorka35(2010-09-03)
 • To miasto nie będzie "stało oświatą", jeśli w ramach oszczędności tworzy się klasy 35 osobowe w gimnazjum. To szczególna młodzież i takie przeładowanie niczemu dobremu nie służy. Jak się zrobi oszczędność, to jest na nagrody dla urzędników. Co ze zwykłym uczniem? Przeładowana klasa to nie nagroda, ani dla ucznia, ani dla jego rodzica, ani dla nauczyciela. O co chodzi? Jak zwykle o pieniądze.
 • Ciężko żyć w tym kraju, gdzie niskie emerytury nie wystarczają nawet na opłaty, ciężko prowadzić firmy, bo koszty przerastają często dochody, jedynie urzędnicy i politycy żyją beztrosko często nic nie robiąc, za nic nie odpowiadając- jest ich po prostu za dużo i pożerają ogromne kwoty z naszego narodowego budżetu !!!! A tu slogany i obietnice nie do spełnienia na tym etapie takiej gospodarki, przecież nasz Wydział Edukacji szwankuje od lat i głośno się o tym mówiło, na nic nie starcza też pieniędzy!
 • Zgadzam się z poprzednimi opiniami. Elbląg to miasto bez perspektyw dla młodych ludzi.
 • ale co da zmiana z socjal demokratów na zakłamanych socjal-liberałów którzy VAt podnieśli, co da zmiana która nic nie zmienia?
 • województwo(państwo) Olsztyńskie zabierze nam podatki a potem podzieli między nas może to coś zmieni
 • Elbląg to miasto dla cwanych dziadków którzy biorą emeryturki i zasiadają na stanowiskach kierowniczych trzepiąc następną kasę. A obiecują cuda, zgadzam się z innymi pora pogonić to bractwo ze stołków i młodym wykształconym dać szansę by nie uciekali z miasta. Przez tych starców miasto ginie, myślą że jak z łaski zrobią pare chodników i ulicę to na rękach będą noszeni. Już miarka się przebrała za nie wybudowane obiekty handlowe, orliki, stadiony, akua park, Górę Chrobrego, amfiteatr, basen, nowe statki, fontannę koło dworca, można wyliczać strony by zabrakło taka jest długa lista nieudaczności tych gości.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-09-03)
Reklama