UWAGA!

Elbląg stolicą Euroregionu Bałtyk

W Gdańsku obradowało Prezydium Euroregionu Bałtyk. Jedną z decyzji podjętą przez członków Prezydium jest przeniesienie z dniem 1 grudnia br. Stałego Międzynarodowego Sekretariatu Euroregionu Bałtyk z Olsztyna do Elbląga.

- Cieszę się, że propozycja Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk, któremu przewodniczę, o przeniesienie międzynarodowego sekretariatu zyskała aprobatę zagranicznych partnerów. Z pewnością jest to podniesienie pozycji Elbląga, który de facto będzie stolicą całego Euroregionu – podkreśla Witold Wróblewski Prezydent Elbląga oraz Przewodniczący Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk.
       Członkowie Prezydium dyskutowali również o możliwości wykorzystania funduszy w ramach programów transgranicznych, w tym z Programu Południowego Bałtyku, w którym przewidziano 78 mln euro na projekty z zakresu wzmacniania innowacyjności przedsiębiorstw na arenie międzynarodowej, ochrony i promocji dziedzictwa naturalnego i kulturowego, transferu „zielonych" technologii, zrównoważonego transportu, rozwoju rynku pracy oraz współpracy międzyinstytucjonalnej. Prezydium zaproponowało, aby to właśnie Stowarzyszenie Gmin RP Euroregionu Bałtyk było liderem zajmującym się przygotowywaniem projektów i pozyskiwaniem funduszy w najbliższych latach. Propozycja ta będzie dyskutowana na grudniowym posiedzeniu Zarządu Stowarzyszenia Gmin RP Euroregionu Bałtyk.
      
       Euroregion Bałtyk istnieje od 1998 roku. Partnerami w nim są władze regionalne z Polski, Danii, Szwecji, Litwy oraz Obwodu Kaliningradzkiego. Organizacja dąży do poprawy warunków życia mieszkańców, promocji związków i kontaktów wśród lokalnych społeczności oraz bardziej zrównoważonego rozwoju w regionie Morza Bałtyckiego.
      
      
      
Joanna Urbaniak, rzecznik prasowy Prezydenta Elbląga
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama