UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elbląg w olimpiadzie logistycznej

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w pierwszym etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród nich byli uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu.

Rotacja, wąskie gardło czy transport intermodalny - między innymi z takimi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy pierwszego etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przez godzinę rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań. Teraz  czekają na wyniki.
       Uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Elblągu brali udział we wszystkich edycjach olimpiady logistycznej. W tym roku elbląska placówka jest reprezentowana przez - największą liczbę - 113 osób w województwie warmińsko–mazurskim. Jest to jednocześnie 4. najliczniejsza grupa uczniów z jednej szkoły, w początkowych zmaganiach o tytuł najlepszego logistyka, w całej Polsce.
       Olimpiada odbywa się w trzech etapach. Drugi odbędzie się 9 grudnia. Finał zaplanowano na 16 marca.
       Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.
       Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.
       Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele nagród rzeczowych.
      
Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama