UWAGA!

Elbląg w rankingu najmniej wypadkowych miast. Które miejsce zajął?

 Elbląg, Elbląg w rankingu najmniej wypadkowych miast. Które miejsce zajął?
fot. Michał Skroboszewski

W Elblągu w 2019 roku doszło do 1619 kolizji i wypadków. Jak wypadło nasze miasto w rankingu najmniej kolizyjnych i wypadkowych miast, który przygotowała jedna z internetowych porównywarek?

Elbląg znalazł się na liście 84 polskich miast, która porównuje je pod względem ilości kolizji i wypadków na tysiąc mieszkańców. Nasze miasto uplasowało się na 34 miejscu, razem z Lublinem. Z rankingu wynika, że w Elblągu na tysiąc mieszkańców przypada około 13 zdarzeń drogowych. Najgorzej spośród wszystkich miast pod względem wypadkowości jest w Katowicach, najlepiej natomiast w Kędzierzynie-Koźlu.

Jak podaje ranking, prawie 19 procent wszystkich zdarzeń drogowych powstało z powodu nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu.

- Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, a także nadmierna prędkość to główne przyczyny kolizji oraz wypadków w naszym mieście - mówi kom. Krzysztof Nowacki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu.

Do innych przyczyn wypadków i kolizji spowodowanych przez kierowców z Elbląga można zaliczyć: niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami (7,79 procent) nieprawidłowe cofanie (6,43 procent), nieprawidłowa zmiana pasa ruchu (6,79 procent), nieprawidłowe omijanie (5,7 procent).

Do przygotowania zestawienia wykorzystano dane z Systemu Ewidencji Wypadków i Kolizji. Ranking przygotowała internetowa porównywarka rankomat.pl.

oprac.daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • tak dobrze i nie tak źle jest tylko dzięki i wyłącznie bardzo dobrym kierowcom, którzy potrafią w porę przewidzieć i błyskawicznie zareagować na to co za chwilę odstawi jakis NEB albo dziadek za kierownicą
 • Tylko szkoda że ten ranking nie ma żadnego sensu. Jak można w jednym rankingu porównywać mały Elbląg do o wiele większego Lublina czy Warszawy. W takim rankingu powinien być podział na wielkości miast.
 • Cena OC zależy od natężenia zdarzeń drogowych w danym regionie. Nie zauważyłem różnicy. Taki przykład: dwa identyczne pojazdy, identyczne preferencje kierowcy i jego zniżek. Cena OC w Elblągu ok 160zł. wyższa niż w pobliskim Nowym Dworze Gd. ; ) Hashtagi: #tak,#to,#ja
 • To samo z cenami paliwa Nie dość że jesteśmy w najgorszym regionie pod względem płac i bezrobocia to paliwo jedne z droższych w kraju.
 • W przeliczeniu samochodów na jednego mieszkańca Elbląg ma większy wskaźnik niż Warszawa czy Wrocław. Pod tym względem wyprzedza nas Szczecin i Katowice. Także porównanie wypadkowości ma jakiś sens, chociaż wiadomo, że decyduje o tym natężenie ruchu czy układ jezdny.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  to niewinna zabawa.(2020-05-07)
 • Ty NE. Nędzo elbląska.
 • @Lobbbbo - Nędzo podelbląska, wystarczy przejechać się po waszych wioskach, żeby ocenić ja wy na wioskach jeździcie !!!! Wystarczy popatrzyć na rowy melioracyjne przy drogach powiatowych, wy chyba codziennie w nich lądujecie? Droga jest od jazdy drogi wieśniaku a nie rów. Jedynie co znacie to gaz do deski, często szrotami bez tłumików lub z uszkodzonymi tłumikami. No coż nędza wiejska jeszcze zabiera głos a nie powinna, bo najpierw trzeba patrzeć na siebie !
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  0
  0
  do nędzy podelbląskiej(2020-05-08)
 • A jak statystycznie wygląda jeżeli chodzi o kulturę jazdy i kulturę kierowców w Elblągu i w powiatach elbląskich???
 • trzeba to zmienić
 • Autor nic nie wspomniał o wzorcu dla Elbląga Jaworznie -nie jest tam tak kolorowo jak było to opisane kilka tygodni temu. Muszę przypomnieć że w Jaworznie gęstość zaludnienia jest prawie trzy razy mniejsza niż w Elblągu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ciekawski(2020-05-09)
Reklama