UWAGA!

Elbląscy licealiści o holokauście

Uczniowie i nauczyciele II Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu zapraszają na happening w związku z 62. rocznicą powstania w gettcie warszawskim. Projekcje filmów z relacjami świadków holokaustu odbędą się jutro o godz. 11.00 w auli szkoły.

W ramach "Dni Pamięci o Holocauście i Przeciwdziałaniu Zbrodniom Przeciw Ludzkości" uczniowie wspólnie z nauczycielką historii Marią Kubacką przygotowali specjalną projekcję związaną z tragedią Żydów.
     - Maria Kubacka od lat "specjalizuje" się w tematyce żydowskiej - mówi Marek Nowosad, rzecznik prasowy II LO w Elblągu. - Do tej pory zainteresowanie to - przenoszone na pracę z młodzieżą - zaowocowało dwoma prestiżowymi wyróżnieniami w skali krajowej. Uczniowie przygotowywani przez panią Kubacką byli laureatami konkursu wiedzy o dziejach polskich Żydów, a ostatnio wygrali konkurs na scenariusz filmowy realizowany przez TVP o losach dzieci holokaustu.
     Jutro o godz. 11.00 w auli II LO wyświetlone zostaną filmy przedstawiające relacje świadków największej zbrodni w historii ludzkości - holocaustu.
     - Młodzież przygotowała scenki "zatrzymane w kadrze" oraz wyjątkowy wywiad z "dzieckiem holocaustu" - dodaje Marek Nowosad.
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Uważam, że "happening" to słowo niezbyt odpowiednie przy tak poważnej uroczystości. Wyjątkowo niestosowne było użycie go w tym miejscu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  wrażliwość(2005-04-19)
 • Też tak myślałem, ale po zapoznaniu się ze słownikowym znaczeniem stwierdzam, że jest ono bardzo odpowiednie na określenie tego wydarzenia.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  bywalec(2005-04-19)
 • boć to nie 'HAPPYning', azaliż 'HAPPENING'
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  dr_Nickk(2005-04-19)
 • Z tego co mi wiadomo słowo Happening z jeżeyka ang. oznacza "wydarzenie"!Czy brały w tym udzial te dziewczyny ktore pojechały do USA?Bardzo mi sie podoba ze tak młode osoby interesuja sie tym dość trudnym tematem!Niestety Holocaust to hańba ludzkości!
Reklama