UWAGA!

Elbląscy muzycy wyróżnieni przez ministra

 Elbląg, Dyrektor szkoły muzycznej Bogusław Stolarski cieszy się z sukcesów swoich uczniów, ale i nauczycieli
Dyrektor szkoły muzycznej Bogusław Stolarski cieszy się z sukcesów swoich uczniów, ale i nauczycieli (fot. A)

Karolina Nowotczyńska (skrzypce) i Adam Piórkowski (fortepian), uczniowie Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. Kazimierza Wiłkomirskiego w Elblągu znaleźli się w gronie stypendystów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. – To duże wyróżnienie, bo komisja rozpatrywała 135 wniosków nadesłanych przez szkoły z największy ośrodków takich, jak Kraków, Wrocław czy Warszawa – mówi Bogusław Stolarski, dyrektor elbląskiej szkoły muzycznej.

Nasi uczniowie znaleźli się w gronie 37 wyróżnionych przez ministra.
       - Już drugą kadencję jestem w komisji, która przyznaje stypendia Ministra Kultury – mówi Bogusław Stolarski, dyrektor ZPSM w Elblągu. – Widzę, jakie szkoły i z jakich ośrodków wysyłają zgłoszenia. Po raz pierwszy jednak tej rangi nagrodę otrzymują nasi uczniowie.
       Karolina Nowotczyńska (skrzypaczka) uczy się pod kierunkiem prof. Krystyny Jureckiej, natomiast Adam Piórkowski (pianista) jest wychowankiem dr Kordiana Góry.
       Młodzi elblążanie odbiorą stypendia (w wysokości 4 200 zł) podczas uroczystości, która odbędzie się 26 października na Zamku Królewskim w Warszawie.
       Nagradzani są uczniowie, ale i nauczyciele elbląskiej szkoły muzycznej. 29 października w szkole odbędzie się uroczystość odznaczenia Złotymi Krzyżami „Za długoletnią służbę” 21 pedagogów, ale i pracowników administracji czy obsługi. Ceremonii dokona Piotr Żuchowski, sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W części artystycznej zgra szkolne orkiestra symfoniczna – dodaje dyrektor Stolarski. – W repertuarze znajdzie się „Skrzypek na dachu”, a także inne utwory.
       - Jest jeszcze jedno wyróżnienie dla naszego pedagoga – kontynuuje Bogusław Stolarski. – Liliana Pęśko otrzyma nagrodę I stopnia Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie. Pani Liliana w czerwcu tego roku wzięła udział w ogólnopolskim sprawdzianie wiadomości o Fryderyku Chopinie dla klas gimnazjalnych. W pierwszej dziesiątce zwycięzców znalazło się pięcioro jej wychowanków z naszej szkoły, a także dwójka podopiecznych z Gdyni. Nagroda zostanie wręczona w grudniu w Warszawie.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • to ten Stolarski jeszcze żyje????? i dalej jest dyrektorem, to dopiero musi miec układy, a i stanowisko blokuje. Jak ta szkoła ma sie rozwijac?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Absolwent(2010-10-19)
 • Gratulacje dla wszystkich nagrodzonych - uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły.
 • Panie Dyrektorze, z szacunkiem, ale emerytura jest w Polsce od 65 roku, nie od 80,nikt tego nie mówił ?
 • 100 lat dla Pana Stolarskiego. Dlaczego Elbląg nie ma budynku Filharmonii, mamy zdolnych muzyków którym musimy pomóc i taka instytucja wraz z budynkiem powinna powstać w tyn mieście. Szkoła muzyczna kształci przyszłe sławy lecz bez właściwego podejścia polityków Elbląg straci swoją szansę by w Polsce słyszano o naszym mieście i szkole.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  meloman(2010-10-19)
 • Przyszłe sławy hahaha dobre. to sa zwykle dzieciaki jakich miliony w calej polsce. ich sukcesy to sa zwykle szkolne zagrywki i czasem wygrywa ten a czasem tamten w kat. muz. klasycznej. Slawy haha taki maja program i czasem komus ten dyplom trzeba dac niech sie dzieciak cieszy :) wielu moich znajonych w wieku 20 lat nie przynaje sie ze w ogole byli w muzy, bo mama kazala to dziecko szlo i gralo :) na sile.
 • Podziwiam Pana Stolarskiego nie tylko za wielką fachowość ale również za wkład jakiego dokonuje przez wszystkie lata pracy z młodzieżą. To właśnie dzięki takim ludziom mamy w naszym mieście wykształconych i dobrych muzyków. Mam również nadzieję, że doczekamy się w naszym szacownym mieście własnej Filharmonii, która przysporzy nam wielu miłych dla ucha chwil. Lecz żeby tak się stało potrzebny jest prawdziwy i solidny prezydent, którego musimy wybrać z całym szacunkiem dla wszystkich. Dlatego na zbliżające się wybory nie wolno nie przyjść, a raczej trzeba w nich uczestniczyć. Może mieć to wpływ na tego typu decyzje, które zdecydowanie podniosą prestiż naszemu miastu i mieszkańcom. Oczywiście ktoś mnie skrytykuje, że piszę tylko o Filharmonii ale chcę sprostować moją treść i dodać, że chodzi mi również o prawdziwą pływalnię, dla naszych wspaniałych kibiców piłkarskich nowy stadion czy może przynajmniej wyremontowany stary (obecny przynosi jedynie wstyd), tor do jazdy szybkiej itd. Wiele by pisać lecz nie sposób wyszczególnić wszystko co jest naszemu miastu potrzebne i konieczne. Dużo zostało już zrobione i wybudowane, a pamiętać trzeba, że Elbląg w okresie wojny został praktycznie cały zniszczony i rozkradziony przez Bolszewików. Doceńmy więc to co mamy, a jeżeli chcemy więcej udajmy się do urn bo to nasz patriotyczny i moralny obowiązek.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Cezary V(2010-10-19)
 • Pan Stolarski jako dyrektor o, k. Mógłby darować sobie dyrygenturę orkiestry szkolnej. Męczy siebie i młodzież. Tak było kiedy ja chodziłam do muzy. Słyszę, że nadal to robi - a sukcesów orkiestry brak. W tej szkole jest za dużo dinozaurów. No i muzyczni ciągle się kłócą z przedmiotowcami. Mimo to muzę wspominam miło.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  była uczennica(2010-10-19)
 • elblag to prowincja. filha? cooo? olstyn ja ma my nie bedizemy nigdy!
 • Gratuluje stypendystom Ministra. To że w ponad 100 tys mieście pojawiają się utalentowani ludzie to dowód na to, że Elbląg nie różni się od innych miast Polski. Ludzie tu tak samo czują i mają podobne potrzeby. Muzyka to język pozbawiony wszelakich politycznych podtekstów. Szkoła Muzyczna z takimi tradycjami, czy ostatnio Elbląska Orkiestra Kameralna to kulturalna szansa dla promocji miasta. Rzecz w tym, aby znaleźli się we władzach tacy ludzie, którzy nie pozwolą zmarginalizować tego, co mogłoby stać się wizytówką depresyjnego niestety dziś regionu. Życzę wszystkim, aby muzyka ponad podziałami potrafiła jednoczyć, a nie dzielić. Pozdrawiam Pana Dyrektora Stolarskiego, życzę Mu, aby władza była dla Niego nadal środkiem a nie celem. Może Elbląg nie doczekał się jeszcze właściwego następcy?
 • gratulacje karolina
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  ł.n , r.n , M.n(2010-10-20)
 • Pan dyrektor owszem lubi się pochwalić sukcesami szkoły, ale jak ciężko jest w niej funkcjonować na co dzień wie doskonale kadra i uczniowie. Nie będąc poplecznikiem pana dyrektora, można spodziewać się najgorszego traktowania, obelg i pomówień. Pan dyrektor sam będąc już dawno emerytowanym nauczycielem, nie dba również o to aby inni nauczyciele prezentowali wysoki poziom. Zatrudniani są "krewni i znajomi królika", a podania osób z wysokim wykształceniem, aktywnych i ambitnych, są lekceważone. Trzeba mieć dobre plecy żeby dostać pracę w tej szkole. A każdy "niewygodny" nauczyciel jest szybciutko usuwany. Dwóch świetnych nauczycieli-muzyków to nieco mało jak na tak dużą placówkę. I to właściwie tylko ich uczniowie zdobywają laury. Zaś najlepsze słowa uznania należą się pani dyrektor od przedmiotów ogólnych, która trzyma poziom szkoły bardzo wysoko, kadrę ma bardzo dobrą!
 • Szkoła Muzycza w Elblągu jest skansenem, w którym rozbestwieni nauczyciele, obarczają problemami z nauką dzieci rodziców, sami popadając w samozachwyt nad swoimi umiejętnościami pedagogicznymi. To wszystko za aprobatą bardziej lub mniej świadomego staruszka Dyrektora. Szkoda dzieci !!!!
Reklama