UWAGA!

Elbląscy strażnicy graniczni uhonorowani za odwagę

 
Elbląg, Elbląscy strażnicy graniczni uhonorowani za odwagę
fot. Straż Graniczna

Dwóch funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Elblągu, którzy w czerwcu tego roku uczestniczyli w akcji ratowniczo-gaśniczej mieszkania przy ul. Lotniczej, uhonorował dziś w Gdańsku komendant Morskiego Oddziału Straży Granicznej, kontradm. SG Piotr Stocki.

Do zdarzenia doszło 29 czerwca na ul. Lotniczej. Kiedy strażnicy graniczni w pojeździe służbowym czekali przed przejazdem kolejowym, zauważyli kobietę, która podbiegała do samochodów, prosząc o pomoc. Jeden z funkcjonariuszy wybiegł z pojazdu i usłyszał od niej, że pali się mieszkanie. Płonął tam piecyk gazowy. Strażnicy natychmiast wbiegli do mieszkania i ugasili pożar. Upewnili się też, czy nie ma tam innych osób. Ze względu na duże zadymienie otworzyli okna i zabezpieczyli mieszkanie do czasu przybycia Straży Pożarnej.
       Wręczając upominki, kontradm. SG Piotr Stocki, komendant MOSG, podziękował funkcjonariuszom i pogratulował im wykazanej w działaniu odwagi i zdecydowania.
       Uhonorowanie funkcjonariuszy odbyło się na uroczystej zbiórce kadry kierowniczej Komendy MOSG w związku ze ślubowaniem nowo przyjętych funkcjonariuszy.
      
por. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama