UWAGA!

Elbląska PWSZ najlepsza

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu w rankingu “Rzeczypospolitej” i “Perspektyw” zajęła pierwsze miejsce wśród państwowych uczelni zawodowych.

O pozycji uczelni w rankingu zadecydowały: jej prestiż, siła naukowa i warunki studiowania, jakie oferuje. Prestiż oceniono na podstawie poważania, jakim cieszą się absolwenci uczelni oraz autorytetu jej pracowników w środowisku naukowym. Za prestiż Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Elblągu uzyskała maksymalną ilością punktów.
     O tak wysokiej ocenie zadecydowały wskazania profesorów, którzy uzyskali nominacje w ostatnich trzech latach, oraz pracodawców. Siła naukowa i warunki studiowania zostały zmierzone za pomocą kilku kryteriów; w przypadku wyższych szkół zawodowych brano pod uwagę liczbę kierunków, na których można uzyskać tytuł licencjata lub magistra, oraz liczbę studentów przypadających na jednego profesora, zasoby biblioteczne, komputeryzację uczelni czy wymianę zagraniczną.
     Kolejne miejsca w rankingu państwowych szkół zawodowych zajęły: Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Legnicy i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnowie. W kategorii najlepszych polskich uczelni pierwsze miejsce zajął Uniwersytet Warszawski, drugie – Uniwersytet Jagielloński, a trzecie – Politechnika Warszawska.
     W rankingu najlepszych niepaństwowych uczelni magisterskich wyróżniono kolejno: Wyższą Szkołę Przedsiębiorczości i Zarządzania im. Leona Koźmińskiego w Warszawie, Wyższą Szkołę Humanistyczną im. Aleksandra Gieysztora w Pułtusku i Polsko-Japońską Wyższą Szkołę Technik Komputerowych w Warszawie.
     Najlepszymi niepaństwowymi uczelniami zawodowymi w kraju są (kolejno wg miejsca w rankingu): Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Białymstoku, Wyższa Szkoła Humanistyczno-Przyrodnicza Studium Generale Sandomiriense w Sandomierzu i Wyższa Szkoła Agrobiznesu w Łomży.
     W elbląskiej PWSZ kształci się obecnie 4300 studentów na dziewięciu kierunkach, z czego około 18 proc. zaocznie. Ponad połowa studiujących na tej uczelni to mieszkańcy Elbląga, pozostali pochodzą z miejscowości oddalonych od miasta nie więcej niż o 100 kilometrów, ale są także osoby spoza regionu.
Agnieszka Własiuk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • Brawo, wreszcie mamy się czym pochwalić
 • jestem pod wrazeniem
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  qwerty(2005-04-12)
 • Literka P! Literka W! Literka S! Literka Z!
 • Czekamy zatem na premię motywacyjną!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Pracownicy(2005-04-12)
 • Radzę wszystkim, którzy mają zamiar studiować w IPJ, aby się porządnie zastanowili - ja ukończyłam licencjat(jezyk polski) i teraz uzupełniam w stolicy, na UW. Potrzebowałam zaświadczenia o uprawnieniach pedagogicznych(odbywałam szereg praktyk i w rzeczywistości mogę być nauczycielem polskiego), a w dziekanacie dowiedziałam się, że szkoła nie ma UPRAWNIEŃ do wydania zaświadczenia. PYTAM to co w takim razie ta szkoła???Mogłam od razu iść na inny uniwerek i nie płaćić teraz 500 zł. za kurs...STRACĘ PIENIADZE PRZEZ PWSZ!!!!!!!!!!!!!!!!!! I nie tylko ja, bo jest nas kilka takich osób!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Madzia(2005-04-12)
 • Gratulacje dla wszystkich, ktorzy na ten sukces zapracowali! To cieszy!
 • PWSZ!! piwo, vodka, sex, zabawa
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  spocony_kajakarz(2005-04-12)
 • gratuluję serdecznie!!!!
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  konkurencja(2005-04-12)
 • Jako lokalna patriotka i asystent IE PWSZ CIESZĘ się ogromnie.Na ten sukces pracują wszyscy:od Rektora, kadry i studentów po pracowników administracyjnych.PWSZ to brzmi dumnie!Może od tego zacznie się budowanie w Elblągu prawdziwej lokalnej wspólnoty, o której potrzebie powtarzam swoim studentom do znudzenia?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  CRAZY POLITICAL SCIENTIST(2005-04-12)
 • A ja skonczylem PWSZ i jestem zadowolony że wybrałem te szkołe.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  StudenT(2005-04-13)
 • Ukończyłam właśnie PWSZ i cieszy mnie, że jest ona szkołą prestizową, tylko dlaczego nie można zrobic na niej uzupełnienia - szkoła powinna się trocę bardziej postarać o mozliwość nadawania tytułu magistra swoim studentom.
 • No gratulacje! Do tej pory byłem przekonany, że ta szkoła jest beznadziejna... a tu taka niespodzianka. Myślę, że wysokie noty uczelnia uzyskała głównie za bazę dydaktyczną (budynki, pomoce naukowe - głównie komputery dla przyszłych inżynierów), bo ta akurat jest ok. Pozdrawiam wszystkich równie zaskoczonych absolwentów z IE!!!
Reklama