UWAGA!

Elbląski Magazyn Samorządowy 15

2013-06-19
22:03

Dlaczego data 23 czerwca jest tak ważna dla elblążan? Jakie inwestycje zrealizowano w ramach pierwszego Budżetu Obywatelskiego? Jakie nowości i atrakcje czekają na zwiedzających Stare Miasto? Odpowiedzi na te pytania zobaczymy i usłyszymy w Elbląskim Magazynie Samorządowym - programie telewizyjnym przygotowanym przez Urząd Miasta. Zobacz film.

23 czerwca to dla elblążan bardzo istotna data. Tego dnia bowiem wybiorą nowe władze miasta. Wybór trudny i ważny. Mieszkańcy będą wybierać prezydenta spośród 10 kandydatów, chętnych do Rady Miejskiej jest blisko 500.
       Budżet obywatelski okazał się strzałem w dziesiątkę. Mieszkańcy mieli do dyspozycji 2 mln zł i z tej oferty chętnie skorzystali. Najpierw były pomysły, później głosowanie, a następnie realizacja najlepszych.Pierwsza inwestycja to kreatywne podwórko, z którego najmłodsi, ale i starsi elblążanie mogą korzystać przy ul. Teatralnej.
       Z kolei u zbiegu ulic Mickiewicza i Żeromskiego uruchomiono pierwszy Elblągu skatepark. Zdaniem miłośników sportów ekstremalnych spełnia on swoje zadania i - co nie jest bez znaczenia - jest bezpieczny.
       I na zakończenie zaproszenie. Pierwszy raz Stare Miasto będzie można zwiedzać z legendarnym Piekarczykiem – wystarczy mieć tablet lub smartfon. Wystarczy ściągnąć aplikację na urządzenie i przewodnik opowiada o zabytkach.  A to nie jedyna nowość. Na mieszkańców i turystów, szczególnie najmłodszych, wiele atrakcji w okresie letnim czekać będzie w Bramie Targowej.
      
      
      
                                                                                                --------------------------------reklama-------------------------------------

      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama