UWAGA!

Elbląski Magazyn Samorządowy 17

2013-08-29
14:41

Co elblążanie sądzą o nowym nabrzeżu i mostach zwodzonych? Czy podoba im się taka wizytówka miasta? Jakie muzyczne przysmaki zaserwował festiwal Jazzbląg? Odpowiedzi na te pytania zobaczymy i usłyszymy w Elbląskim Magazynie Samorządowym - programie telewizyjnym przygotowanym przez Urząd Miasta. Zobacz materiał filmowy.

Dwa mosty zwodzone i nowe nabrzeże to atrakcje, na które elblążanie czekali od lat. Inwestycja pochłonęła ok. 38 mln zł, ale za większość zapłaciła Unia Europejska. Mieszkańcy są zachwyceni. Zadowolony jest również prezydent Elbląga Jerzy Wilk: - To ożywia starówkę i rzekę.
       Nowe nabrzeże jest atrakcyjnym miejsce wypoczynku. Jest tu także bezpiecznie, za sprawą kamer monitorujących to, co dzieje się na mostach i w ich pobliżu.
       I zmieniając temat na "kulturalny". W lipcu odbyła się druga edycja festiwalu Jazzbląg. Przez cztery dni w Galerii EL koncertowali muzycy z kraju i ze świata. Wysłuchało ich ok. tysiąca osób. - Wspominając tradycje jazzowe, które w Elblągu sięgają półwiecza pokazujemy, że i teraz mamy się czym pochwalić - podsumowuje Leszek Sarnowski, dyrektor Departamentu Kultury UM w Elblągu.
       A na koniec - wspomnienie upalnego lata, czyli elblążanie za kurtyną. Wodną.
      
      
      
      
                                                                                                               -------------------------------------reklama------------------------------------
      
      
      
      
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Reklama