UWAGA!

Elbląskie kwietniki z motywem iluzji

 Elbląg, fot, Michał Skroboszewski
fot, Michał Skroboszewski

Trwają obsady miejskich kwietników, tym razem wzory na nich ułożą się w iluzję. Elbląg ozdobi ponad 63 tysiące kwiatów, przeważały będą begonia sempenflorens, żeniszek meksykański oraz irezyna.

W tym roku kwiaty na miejskich kwietnikach zostaną ułożone w motywy iluzoryczne. 

- W dzisiejszym świecie i życiu każdego człowieka występuje wiele iluzji. Zastanówmy się, więc czym jest ta iluzja? Iluzja jest to wrażenie zmysłowe o istnieniu czegoś, czego nie ma, złudzenie, urojenie. Człowiek nie zdaje sobie sprawy, jak wiele iluzji jest wokół niego. A może woli żyć w iluzjonistycznym świecie. My, dorośli, podróżując w czasy dzieciństwa, nieustająco żyjemy w iluzji. Dba o to nasz umysł, byśmy postrzegali siebie i świat wokół nas lepiej, niż jest w istocie. Stąd pomysł na iluzję - wyjaśnia Irena Czerniejewska z Zarządu Zieleni Miejskiej w Elblągu.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku na elbląskich kwietnikach gościły koty. Mieliśmy już także elementy związane z Euro 2012, ludowe wycinanki, barokowe ornamenty, superbohaterów z filmów i kreskówek, motywy miłości, symbole nawiązujące do obchodów 70-lecia Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego oraz ozdoby nawiązujące do 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

daw
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama