UWAGA!

Elbląskie muzeum zaprasza do wirtualnego zwiedzania

 Elbląg, Wystawa "Goci.Znad Bałtyku do Rzymu"
Wystawa "Goci.Znad Bałtyku do Rzymu"

Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu, które zamknięto podobnie jak inne miejskie instytucje, zaprasza wszystkich do zwiedzania wirtualnego. Nie wychodząc z domu możemy odwiedzać wystawy aktualnie eksponowane w budynku Podzamcza.

Elbląskie muzeum, podobnie jak inne miejskie instytucje, zostało z powodu stanu pandemii zamknięte do odwołania. Jednak wystawy, które aktualnie są eksponowane w budynku Podzamcza możemy zwiedzać wirtualnie (wycieczka online).

- Dostępne online dla zwiedzających są wystawy: "Świadectwa. Historia w twarzach - twarze historii, "Truso - legenda Bałtyku”, „Elbląg reconditus”, "Goci. Znad Bałtyku do Rzymu" , „Elbląg. Historia ukryta pod ziemią”. Serdecznie zachęcam do wirtualnych odwiedzin - mówi Agnieszka Sławińska, kierownik Działu Projektów i Strategii Rozwoju Muzeum Archeologiczno - Historycznego w Elblągu. 

Muzeum zaprasza również do zapoznania się wirtualnie z częścią jego zbiorów (kilkadziesiąt obiektów) zdigitalizowanych dzięki Regionalnej Pracowni Digitalizacji. Znajdziecie je w linku.

Pozostając w domu możemy również zwiedzić inne muzea, m.in. Muzeum Zamkowe w Malborku czy Muzeum Powstania Warszawskiego, które już od poniedziałku (16 marca) za pośrednictwem profilu na Facebooku stwarza możliwość uczestnictwa w lekcjach historii online i wycieczkach po ekspozycji. „Wirtualne Muzeum Powstania Warszawskiego na żywo”. Ciekawą ofertę przygotowało również Muzeum Archeologiczne w Biskupinie, które zaplanowało na swoim profilu na Facebooku m.in. transmisje i audycje na żywo. Możemy też zwiedzać online wiele europejskich i światowych muzeów, między innymi: British Museum w Londynie, National Gallery of Art w Waszyngtonie, Musée d’Orsay w Paryżu, czy Narodowe Muzeum Sztuki Nowoczesnej i Współczesnej w Seulu.

Przypominamy, że z pracownikami elbląskiego muzeum można kontaktować się tylko drogą telefoniczną i mailową od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00. telefon: 55 232 72 73 e-mail: muzeumel@elblag.com.pl.

 

 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama