UWAGA!

Elblążanie mają dość starych partii

 Elblążanie  mają  dość  starych partii

 Nowoczesna to alternatywa dla tego, co było wcześniej i jest do tej pory, wyborcy wybierają nas, bo mają dosyć starego układu. Jest bardzo duża grupa ludzi niezadowolonych, którzy chcieliby lepszej Polski. I to właśnie dla nich jesteśmy – mówi Łukasz Grużewski, lider elbląskich struktur Nowoczesna.

Nowoczesna zyskuje w każdym kolejnym sondażu. Na jaki wynik wyborczy Państwo liczycie?
       Łukasz Grużewski: Rosnąca tendencja daje nam prawo liczyć na wynik w okolicach 20%. Dobre sondaże wywołały zainteresowanie naszym programem nie tylko w sztabach wyborczych konkurencji, ale także w ogólnopolskich mediach. Dzięki temu dowiaduje się o nas coraz więcej osób, od kilku tygodni pojawiamy się w codziennych rozmowach elblążan jako poważna alternatywa. Z pewnością wszystkich nie przekonamy. Ale jesteśmy pewni, że elblążanie mają dość starych partii i głosowania na zasadzie mniejszego zła.
      
       Nowoczesna zaprezentowała tydzień temu swoich kandydatów w Elblągu. Kto w naszym regionie działa w lokalnych strukturach?
       Łukasz Grużewski: Przede wszystkim nie są to osoby zepsute polityką i skoczki zmieniające partie co wybory. To ludzie pracujący w swoich zawodach, odnoszący sukcesy jako przedsiębiorcy lub specjaliści, dla naszych kandydatów wejście do Sejmu nie jest sprawą życia i śmierci. Z uśmiechem obserwuje lokalnych polityków ze starych partii biegających z festynu na dożynki lub przecinających wstęgi, aby tylko mieć zdjęcie na facebooku. Dla nich porażka w polityce oznacza, że trzeba będzie w końcu pójść do normalnej pracy. Nasi kandydaci to ludzie spoza lokalnego układu.
      
       Kim w takim razie są wyborcy Nowoczesnej?
       Łukasz Grużewski: Bez większych kłopotów zebraliśmy wymaganą ilość podpisów niezbędną do rejestracji list wyborczych. Rozmawialiśmy z osobami, które jasno deklarowały: w końcu coś nowego, a nie tylko ciągle PO lub PiS. Byli to nauczyciele, seniorzy, właściciele małych najczęściej jednoosobowych firm, sporo podpisów złożyły przedstawicielki służby zdrowia, mnie szczególnie cieszy wsparcie 30-40-latków, którzy dotychczas nie chodzili na wybory, bo nie mieli na kogo głosować. Nowoczesna ma szansę zaangażować w wybory rozczarowanych i niezdecydowanych. Jak się okazało przy zbieraniu podpisów takich osób jest bardzo dużo.
      
       Na koniec zaproszenie elblążan do udziału w wyborach 25.10.
       Łukasz Grużewski: Głos na Nowoczesną nie jest głosem straconym. Jest głosem za lepszą Polską, nie za mniejszym złem jak dotychczas. Proszę o tym pamiętać w dniu wyborów.
      
      
Ogłoszenie wyborcze finansowane przez KW Nowoczesna Ryszarda Petru.

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)