UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie o wyborach

 
Elbląg, Elblążanie o wyborach
(fot. Anna Dembińska)

"To mój obowiązek", "wywalczyliśmy sobie takie prawo i należy z niego korzystać". Tak o udziale w wyborach mówiła większość pytanych przez nas elblążan. Jednak to, na kogo oddali swój głos, pozostawało już tajemnicą.

Wybory samorządowe trwały od godz. 7 do 21. Elblążanie mogli oddać swój głos w 62 lokalach wyborczych. W naszym mieście uprawnionych do głosowania jest ok. 98 tys. osób. W południe frekwencja wyniosła 11,37 proc., by o godz. 17.30 wzrosnąć do 28,93 proc.
       Pytani o to, dlaczego biorą udział w wyborach, elblążanie najczęściej odpowiadali: "bo to obowiązek", "wywalczone prawo, z którego należy korzystać". - Głosuję i nie mogę wtedy narzekać – przyznała jedna z pytanych przez nas elblążanek. - Wybór był trudny, ponieważ bezpośrednio nie znam tych kandydatów. Trochę się interesowałam, ale pewnie za mało, chociaż były osoby, które znałam i na nie zagłosowałam.
       - Biorę udział w wyborach od 1989 r. systematycznie – zapewniała inna. - Jestem za kontynuacją władzy, ale nie do końca tę tu, w Elblągu.
       - Nie było trudno wybrać, wiedziałam na kogo będę głosować – powiedziała nam z kolei pani Bożena, którą spotkaliśmy przed komisją wyborczą, mieszczącą się w Domu Zacheusza przy ul. Królewieckiej.
       - Mieszkamy w Elblągu i chcemy mieć jakiś wpływ, nawet iluzoryczny, na to, co dzieje się w mieście. Zawsze bierzemy udział w wyborach – dodał jej mąż Jerzy.
       Czy głosowanie od strony technicznej sprawiało elblążanom trudność?
       - Nie, trzeba się jednak przygotować – mówiła kolejna elblążanka. - Troszkę w domu posiedziałam, poczytałam o kandydatach, więc przyszłam i bez problemu zagłosowałam.
       Na kogo? A tego już elblążanie zdradzić nie chcieli. Ich wybór stanie się jasny za kilka godzin, gdy zakończy się liczenie głosów.
A, RG
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama