UWAGA!

Elblążanie ocenili pracę policjantów

 Elbląg, Elblążanie ocenili pracę policjantów
fot. policja

18 grudnia 2019 roku wśród mieszkańców Elbląga przeprowadzono badanie ankietowe pod nazwą „Ocena pracy policjantów KMP w Elblągu w opinii społeczności lokalnej”. Elblążanie, jak co roku, mogli w tym badaniu wypowiedzieć się co do swojego odczucia na temat stanu bezpieczeństwa w mieście oraz oceny policyjnych działań. Dziś znamy już dokładne wyniki tych ankiet.

Jedno z pytań przeprowadzanej ankiety dotyczyło tego, co wpływa na poczucie bezpieczeństwa elblążan. Tu na pierwszym miejscu znalazł się stan oświetlenia ulic i parkingów (34,48%), w dalszej kolejności monitoring wizyjny miejsc publicznych (25,29%) oraz widoczne patrole policyjne (22,87%). Elbląg został uznany za bezpieczny przez 72,64% respondentów. Negatywnej odpowiedzi stwierdzając, że w naszym mieście nie jest bezpiecznie, udzieliło 27,36% ankietowanych. Jako największe zagrożenie na terenie miasta elblążanie wskazali na: agresywnie zachowującą się młodzież – 20,80%, rozboje – 18,50%, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych – 17,93%. Najmniej bezpiecznymi miejscami w ocenie mieszkańców Elbląga okazały się: parki – 33,34%,  tereny dzielnic i osiedli – 21,27% oraz ulice i chodniki – 17,70%. Pracę, podejmowane działania oraz zaufanie do elbląskich policjantów 83,68% mieszkańców oceniło na poziomie pozytywnym, natomiast 16,32% wypowiedziało się krytycznie.
       Ankiety rozprowadzane były przez uczniów Zespołu Szkół Technicznych w Elblągu na terenie siedmiu dzielnic naszego miasta: Zawada, Nad Jarem, Zatorze, Śródmieście, Stare Miasto, Zawodzie,  Za Politechniką. Łącznie przepytano 870 osób.
       Ankieta na temat tego, jak elblążanie oceniają pracę policjantów, jest przeprowadzana od 2003 roku. Jej wyniki trafiają do przedstawicieli samorządów oraz do mediów. Jest to swoisty barometr społeczny, z którego wskazań korzysta kierownictwo elbląskiej jednostki organizując, np. dodatkowe służby. Ankieta też ewoluuje. Pojawiają się nowe pytania dzięki, którym można poznać opinie badanych osób na temat chociażby odczuć społecznych.

Jakub Sawicki, zespół prasowy KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • "zaufanie do elbląskich policjantów 83,68% mieszkańców oceniło na poziomie pozytywnym"- Tu nie można się z tym zgodzić - wielka lipa !!! - "Elbląg został uznany za bezpieczny przez 72,64% - "Negatywnej odpowiedzi stwierdzając, że w naszym mieście nie jest bezpiecznie, udzieliło 27,36% ankietowanych. "- Dokładnie odwrotnie, czyli bezpiecznie 27,36%, a że nie jest bezpiecznie 72,64%. Nie ma ani jednego słowa o piratach drogowych, braku elementarnego przestrzegania przepisów przez kierowców - Tu Policja poległaby całkowicie !
 • Do mnie policja regularnie puka o 1-2 w nocy, bo sąsiadka z bloku obok ma urojenia i dzwoni, ze ciągle są imprezy w mieszkaniu obok mojego. Przychodzą cisza jak makiem zasiał tam pukaja nikt nie otwiera to pukaja do nas, bo musza spisać raport z interwencji, a przy okazji budzą nas i poł bloku bo mamy dwa psy. Brawo! Może jak jest cisza to darować sobie nękanie ludzi w środku nocy i ukarać kobietę za bezpodstawne wezwanie policji?
 • @Radek 87 - Jakoś w to nie wierzę, co piszesz?
 • Buheeeh elbląsska policjia to dno i kupa mułu Tak oceniam. Zabijcie mnie czy tylko potraktujecie paralizatorem jaj Igotra S bandycjo ?
 • Haha ta ankieta to kpina. Dzieci wysylaja do ankietowania doroslych. Ciekawe ile osb z tych 900 bylo duchami z ktorymi nawet rozmowy nie przeprowadzili. Wychodzi ze nawet 1% nie pzeptaliscie
 • ludzie szukają dziury w całym, dla ludzi 50+ młodzież = bandzior, na słupie powiesili 5 kamer jak by było co kamerować, elblag to bezpieczne miasto bo sami emeryci i renciści w nim mieszkają, nawet nie ma co kraść bo juz wszystko ukradzione a dla policji jak ktoś idzie ulicą w nocy to już jest podejrzany a automatu a może coś ma? a może wraca ze zbójectwa? ludziom przeszkadza wszystko na mojego kolege psychiczna somsiadka wydzwania bo nie podoba sie jej że ma 33 lata i koledzy do niego przychodzą i że kupił sobie meble do kuchni bo na pewno ukradł, szpieguje go, donosi, kłamie, wcześniej wydzwaniała na jego babcie, poszedł malować półkę do piwnicy już kontroling co robi, i policja go prześladuje bo wariata wydzwania, bo ważne że dzwoni a oni muszą przyjechać i szukają problemu.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  jest fajnie(2020-01-31)
 • Jest bezpiecznie przecież nawet wypadków śmiertelnych jest drastycznie mniej jak w ostatnich latach.
 • Elbląska policja i na pewno nie tylko stosuje przemoc wobec zatrzymanych znaznaczM PODEJRZANYCH NIE OSKRAZONYCH !! PROBUJA NA SILE COS WCISNAC ! KIEDY W KONCU ZROBI KTOS Z TYM PORZADEK ? CZY POLICJA JEST BEZKARNA ??? Z TEGO CO MI WIADOMO MAJA STAC NA STRAZY PRAWA A NIE ZASTRASZAC CZU BIC OBYWATELI NIE WAZNE CZY WINNY CZY NIE OD WYMIARU SPRAWOEDLIWOSCI JEST SAD KTORY JAK SAMI WIEMY TEZ SOBIE NIE RADZA .
 • He he to prawda na 1 słupie na Grunwaldzkiej są 4 albo 5 kamer :D inwigilacja jak w Chinach. :D tylko czekać jak wprowadzą skanowanie twarzy.
 • Już wprowadzili :)
 • Ale to w Chinach. :)
 • Wydajność policjantów naszych elbląskich jest na bardzo niskim poziomie. Dodatkowo mają w swoich szeregach czarne owieczki, które psują wizerunek tej jednostki. Wiele można było jeszcze pisać na ich temat, ale oczywiście zostaną przez nich i tak ocenione jak oszczerstwo, czy też kłamstwo, chociaż w tym są niezmiernie mocni. Szkoda zresztą o tym pisać, bo i tak to nic nie da.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  9
  2
  mała opinia(2020-01-31)
Reklama