UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Elblążanie podzielili się opłatkiem

 
Elbląg, Chętnych do dzielenia się opłatkiem nie brakowało
Chętnych do dzielenia się opłatkiem nie brakowało (fot. Anna Dembińska)

Już po raz ósmy spotkaliśmy się na starówce, by poczuć smak i atmosferę zbliżających się świąt. Dziś (13 grudnia) rozpoczęły się Świąteczne Spotkania Elblążan.

Elblążan zwabiły na Stary Rynek nie tylko pachnące miody, szynki, kiełbasy, koncerty czy piękne bibeloty, zachęcające do kupna na straganach. Gro elblążan przybyło jak co roku na starówkę, by spotkać się, porozmawiać ze sobą, podzielić się opłatkiem. Tradycyjnym punktem spotkań są bowiem życzenia prezydenta miasta połączone z dzieleniem się opłatkiem i degustacją potraw wigilijnych przygotowanych przez lokalnych restauratorów. Jak co roku było tłumnie i rodzinnie, przygrywały kolędy, zewsząd czuć było zbliżające się święta.
       – Po raz kolejny przypominamy narodziny Jezusa sprzed dwudziestu wieków z kilku powodów – zabrał głos ksiądz biskup Jacek Jezierski. - Jezus dał początek cywilizacji chrześcijańskiej. Osoby religijne widzą w Jezusie Syna Bożego, a nie tylko Twórcę ruchu chrześcijan. Stąd nadchodzące święta dla chrześcijan są wspomnieniem Syna Bożego. Bóg poprzez Jezusa przybliżył się do każdego człowieka. Okazuje się Bogiem nam bliskim, przyjaznym wobec nas. Jest kimś, na kogo najbardziej możemy liczyć.
       Ksiądz biskup życzył elblążanom pokoju serca, równowagi ducha i umiejętności odnajdywania się w sytuacjach trudnych. – Nie obawiajcie się Chrystusa – dodał. - Z ufnością kierujcie się ku Niemu. Nie rezygnujcie z chrześcijańskiego obyczaju, stylu życia. Nie odchodźcie z kościelnych wspólnot, w których znajdziecie oparcie.
       Elblążanom życzenia złożył także nowo wybrany prezydent Witold Wróblewski. - Bardzo się cieszę, że dziś znów jesteśmy razem – powiedział. - Życzę Państwu, by przy świątecznym wigilijnym stole nie zabrakło nikogo, kogo uważacie za osoby najważniejsze, najbliższe, by czas świąt Bożego Narodzenia był czasem radości, miłości, spokoju a także dobrego odpoczynku, a nadchodzący 2015 rok niech będzie rokiem wolnym od trosk. Niech przyniesie to, co najważniejsze: dobre zdrowie i spełnienie wszystkich Waszych marzeń.
       Po tych słowach elblążanie podzielili się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Nie zabrakło także smakowitych potraw prosto z wigilijnego stołu, serwowanych przez elbląskich restauratorów. Przy świątecznym żłóbku i pięknie ustrojonej choince przygrywały kolędy, unosiły się świąteczne zapachy. Było nastrojowo, świątecznie i uroczyście.
      
dk
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama