UWAGA!

Elblążanin nagrodzony na Pikniku Bonsai

Elbląg, Andrzej Tazuszel i jego drzewko.
Andrzej Tazuszel i jego drzewko.

Z radością informuję, że Andrzej Tazuszel z Elbląskiego Klubu Bonsai zdobył pierwszą nagrodę podczas tegorocznej Ogólnopolskiej Wystawy Drzewek Bonsai w Warszawie - pisze do nas Anna Brzeska z Elbląskiego Klubu Bonsai.

Co roku w Warszawie odbywa się Piknik Bonsai, podczas którego odbywa się ogólnopolska wystawa miniaturowych drzewek. Andrzej Tazuszel z Elbląskiego Klubu Bonsai po raz drugi z rzędu zajął pierwsze miejsce i otrzymał nagrodę z rąk Salvatore Liporace, mistrza bonsai z Włoch.
     Na piknik przyjeżdżają ludzie z całej Polski. Co roku na wystawę zapraszany jest gość specjalny, który prowadzi warsztaty, pokazy formowania i udziela rad na temat pielęgnacji roślin. W tym roku do Warszawy przyjechał najbardziej ceniony w Europie mistrz tej sztuki Salvatore Liporace z Włoch.
     Drzewka jak co roku były niepodpisane, więc jurorzy nie wiedzieli, które drzewko do kogo należy. Najlepszym okazał się jałowiec chiński uformowany przez Andrzeja Tazuszela z Elbląga. Salvatore Liporace, przyznając mu pierwszą nagrodę, podkreślił, że w nagrodzonym drzewku widać ogromną ilość pracy i zaangażowania ze strony autora.
     - Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie otrzymać nagrodę od najlepszego w Europie mistrza - mówi Andrzej Tazuszel. - Cieszę się, że moje drzewko zostało docenione przez samego Salvatore Liporace, ale nie udało by mi się to bez wsparcia i motywacji ze strony mojej narzeczonej, której chcę za to bardzo serdecznie podziękować.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Uwaga! Opinia zostanie zamieszczona na stronie po zatwierdzeniu przez redakcję.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama