UWAGA!

Elblążanin w Zarządzie Województwa

 Elbląg, Robert Turlej
Robert Turlej (fot. Anna Dembińska, archiwum portEl.pl)

Robert Turlej, były wieloletni radny Rady Miejskiej w Elblągu, został członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego. To pierwszy od 2014 roku przypadek, że elblążanin zasiądzie w samorządowych władzach regionu.

Robert Turlej ma 42 lata. W latach 2010-2024 był radnym Rady Miejskiej w Elblągu, w ostatniej kadencji przewodniczącym komisji zdrowia i spraw społecznych i członkiem komisji rewizyjnej. W październiku 2023 roku startował w wyborach do Sejmu z listy KO, otrzymując ponad 5 tysięcy głosów. W wyborach do Sejmiku Wojewódzkiego był jedynką na liście KO, uzyskując ponad 16 tysięcy głosów, najwięcej spośród wszystkich kandydatów w okręgu nr 3, obejmujących m.in. Elbląg.

Jest specjalistą ds. Informatyki w Biurze Promocji i Współpracy z Zagranicą w Akademii Nauk Stosowanych w Elblągu. Należy do Koalicji Obywatelskiej.

Elblążanina na członka Zarządu Województwa rekomendował nowy marszałek województwa Marcin Kuchciński. W głosowaniu tajnym Roberta Turleja poparło 20 spośród 30 wojewódzkich radnych (jedna osoba wstrzymała się od głosu, 9 było przeciw).

To pierwszy przypadek od 2014 roku, gdy we władzach samorządowych regionu zasiada elblążanin. Poprzednio ta sztuka udała się Witoldowi Wróblewskiemu, który był wicemarszałkiem w latach 2011-2014.

Robert Turlej będzie zasiadał również w komisji ds. współpracy międzynarodowej oraz w komisji samorządu terytorialnego i bezpieczeństwa publicznego.

RG

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama