UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy

Co roku w Unii Europejskiej, według statystyk Eurostatu , w następstwie wypadków przy pracy umiera 5 720 osób. Ponadto Międzynarodowa Organizacja Pracy szacuje, że kolejne 159 500 pracowników w UE umiera co roku w wyniku chorób zawodowych. W ramach Europejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy odbędzie się trzydniowe (22-24 października) seminarium pt. „Kultura bezpieczeństwa, stres i ryzyko zawodowe" w ALSTOM w Elblągu.

Europejski Tydzień Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy jest częścią kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy. Dobre dla Ciebie. Dobre dla Firmy". Od 20 do 24 października w całej Europie odbywać się będą konferencje, wystawy, sesje szkoleniowe oraz działania, przy których współpracować będą mogły duże i małe przedsiębiorstwa. Wspólnym zagadnieniem, łączącym wszystkie te wydarzenia, jest podkreślanie znaczenia przeprowadzania oceny ryzyka w każdym miejscu pracy.
     
     W Polsce, w ramach Europejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy, w Zakładach Metalurgicznych ALSTOM Power Sp. z o.o. w Elblągu, odbędzie się trzydniowe ( 22-24 października seminarium pt. „Kultura bezpieczeństwa, stres i ryzyko zawodowe". Poświęcone ono będzie problematyce kształtowania i utrzymywania kultury bezpieczeństwa pracy oraz zagadnieniom związanym z psychospołecznymi źródłami stresu. Beneficjentami trzydniowego spotkania będą pracownicy firma ALSTOM Power Sp. z o.o., która jest czołowym producentem odlewów dla przemysłu energetycznego. Od ponad 60 lat wzbogaca asortyment produkowanych odlewów oraz doskonali techniki ich wytwarzania.
     
     Sukces kampanii „Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" wynika głównie ze wsparcia sieci krajowych punktów centralnych EU-OSHA w 27 państwach członkowskich UE oraz w krajach przystępujących do Unii. Duże znaczenie ma również wkład wielu lokalnych i regionalnych inicjatyw realizowanych przez związki zawodowe, przedsiębiorstwa, organizacje pozarządowe, a także organy administracji rządowej. Działania pokazują, że zapobieganie wypadkom przy pracy i chorobom zawodowym jest w Europie jednym z priorytetowych zagadnień.
oprac. Anieze
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Czy ktoś może mi podać kto jest organizatorem obchodów Europejskiego Tygodnia Bezpieczeństwa i Zdrowia w Pracy - tj. organizacje, telefony. Ponadto jeżeli można to również jakiekolwiek informacje i telefony do przedstawicieli krajowych punktów centralnych EU-OSHA. Z artykułu wynika że w Polsce jak i w całej Europie odbywać się będą konferencje, wystawy. sesje szkoleniowe oraz będą podejmowane działania, przy których współpracować będą mogły duże i małe przedsiębiorstwa. w artykule ujęto, że "W Polsce" w ramach tego tygodnia firma ALSTOM POWER w Elblągu organizuje w dniach 22-24.10.br. seminarium trzydniowe pt. "Kultura bezpieczeństwa, stres i ryzyko zawodowe"; a sukces kampanii "Zdrowe i bezpieczne miejsce pracy" wynika głównie ze wsparcia sieci krajowych punktów centralnych EU-OSHA w 27 państwach członkowskich UE itp. Jednakże nie pchajcie się do uczestnictwa w tym seminarium. Ze źródła dowiedziałam się że jest to szkolenie wewnątrzzakładowe, tylko dla pracowników ALSTOM Power ! A tak szumnie brzmi! Wydawałoby się, że to nie wiadomo co! - a to małe "conieco"
Reklama