UWAGA!

Euroregion Bałtyk ma 10 lat

Elbląg, Euroregion Bałtyk ma 10 lat

Euroregion Bałtyk, jeden z najprężniej działających euroregionów w Europie, obchodzi swoje dziesięciolecie. Uroczystość poświęcona podsumowaniu działalności tej międzynarodowej struktury i planom na przyszłość odbędzie się w piątek 22 lutego.

Do Elbląga przyjadą wszyscy dotychczasowi prezydenci Euroregionu, odbędzie się także przekazanie prezydencji - strona szwedzka przekaże ją Danii. Gościem specjalnym będzie marszałek Senatu Bogdan Borusewicz. Spodziewany jest także przyjazd wiceminister spraw zagranicznych Grażyny Bernatowicz.
     Euroregion Bałtyk (ERB) został utworzony w 1998 r. Dzisiaj skupia osiem współpracujących ze sobą regionów Danii, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji. Od początku istnienia Euroregion realizował cele poprawy warunków życia mieszkańców, promocji więzi i kontaktów pomiędzy społecznościami lokalnymi oraz podejmował działania na rzecz zrównoważonego rozwoju obszaru południowego Bałtyku.
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • No tak, 10 lat działalności i bardzo dobrze, lecz jakieś wymierne efekty dla Elbląga i okolic by się zdały. Czyżby były tajne tak jak zamierzenia i strategie naszego miasta? Chyba jednak odkryjecie nam maluczkim choć rąbek tajemnicy. No to prosimy - chwalcie się.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  AborygenMiejscowy(2008-02-19)
 • ". .. jeden z najprężniej działających euroregionów w Europie. .. " haha ha nic dodać nic ująć!!!!
 • No te euroregiony to jak tzw. organizacje pozarządowe!:) Ciepłe posadki, ciągłe narady, spotkania, wyjazdy, czy szkolenia na temat jak organizowac kolejne szkolenia na temat organizacji kolejnych szkoleń i to wszystko za publiczne pieniadze!!!:) Łatwa kasa zero efektów, no może oprócz tych ciepłych etacików za kase z UE i budzetu państwa!!!; )
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  frustrat(2008-02-19)
 • wowka Do AborygenMiejscowy podzielam Twój sarkazm. A korzyści wymierne takie, że maja ładny budynek i cieplą podadke ot co !
 • Nie zgodze się z Wami. Euroregion ma jedną wielka zaletę - jest o czym pisać prace zaliczeniowe na PWSZ
 • No, Euroregion jest to sposób na wyciaganie forsy dla. .. siebie. Wie o tym dobrze radny PIS, którego działalność i postawa potwierdza, że niewiele ma on w sobie z prawicy. Od lat trzyma z lewicowym prezydentem, z którego woli może dzialać, potwierdzając, że tylko on wie najlepiej i tylko on miewa rację. Czas jednak pokazuje, iż zatrzymał się także w czasie i my sli kategorialmi sobiepaństwa. Dla niego najwazniejsze jest, żeby wladza, nieważne jaka, bywała na salonach Eurregionu i chwaliła dzialania pozorne tej garstki dobrze ustawionych.
Reklama