UWAGA!

Euroregion jest już w Szwecji

Prezydent Henryk Słonina uczestniczył w Kalmarze w Szwecji w uroczystości przekazania przewodnictwa w Euroregionie Bałtyk przez Rosjan Szwedom.

Nowym prezydentem stowarzyszenia został Roger Kalis. Ws potkaniu w Kalmarze uczestniczyli także Tomasz Sowiński, wojewoda pomorski, Zbigniew Babalski i Zdzisław Olszewski – dyrektor Polskiego Sekretariatu Euroregionu Bałtyk, który mieści się w Elblągu.
     W skład stowarzyszenia wchodzą gminy położone w nadbałtyckiej części Danii, Łotwy, Litwy, Polski, Rosji i Szwecji. Ze strony polskiej w skład Euroregionu wchodzą: województwo warmińsko-mazurskie i pomorskie oraz Stowarzyszenie Gmin Polskich Euroregionu Bałtyk.
     Na terenie Euroregionu zamieszkuje ogółem 3,9 mln mieszkańców. Najwyższą władzą stowarzyszenia jest rada, która wybiera zarząd wykonawczy i prezydenta. Pomiędzy posiedzeniami rady i zarządu całość prac Euroregionu koordynowana jest przez sekretariat, którego siedziba co roku znajduje się w innym państwie. W 1998 roku międzynarodowy sekretariat znajdował się w Elblągu, w 1999 – w Kłajpedzie, w 2000 – w Bałtijsku, a od 1 lutego mieści się w Kalmarze.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
  • 1131-wsze spotkanie z którego nic nie wynika. My jeździmy do Szwecji i Danii, ale odwrotnego tryndu jakoś nie czuć. Skandnawowie boją się naszego kraju: naszych dróg. hoteli i totalnego złodziejstwa. Na tym polu w naszych Małych Ojczyznach powinniśmy tworzyć nowe dokonania, zmierzające do tego aby zjawiska powyższe nie działy się z wielkim przyzwoleniem społecznym i jego akceptacją. To także będzie dobre dla nas, a napewno pozytywne dla Skandynawów. Czyńmy to !!!!!!!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Wojciech pawlak-Aborygen M(2001-02-10)
Reklama