UWAGA!

F-35 w obiektywie

 Elbląg, F-35 w obiektywie
Fot. Nadesłane

Jeden z miłośników fotografii lotniczej udostępnił nam zdjęcia holenderskich F-35A Lightning II, które niedawno wylądowały w 22. Bazie Lotnictwa Taktycznego w Malborku. Osiem samolotów będzie pełniło tam służbę w ramach misji Baltic Air Policing/AirShielding.

Dla lotniska w Królewie Malborskim jest to historyczna misja, nigdy wcześniej te nowoczesne samoloty tam nie bazowały. Wcześniej gościły tu m.in. włoskie Eurofightery oraz F-16 z różnych państw. Co ciekawe F-35 będą dzielić to lotnisko z ostatnimi już samolotami MIG-29 jakie znajdują się na wyposażeniu polskich Sił Powietrznych. Być może będą wykorzystywane w programie szkolenia, jaki zaplanowali Holendrzy.

Air Shielding to operacja mająca na celu koordynację działań lotnictwa sił powietrznych i naziemnej obrony powietrznej krajów sojuszniczych w celu obrony wschodniej flanki NATO. W jej ramach utrzymywana jest gotowość bojowa samolotów myśliwskich do szybkiego reagowania na wypadek ewentualnego naruszenia przestrzeni powietrznej któregoś z nadbałtyckich krajów od Estonii po Polskę. Misja Baltic Air Policing/AirShielding podlega wielonarodowemu dowództwu sił powietrznych NATO w niemieckim Uedem.

Redakcja

Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama