UWAGA!

Fałszywy alarm bombowy. Tym razem w Providencie

Elbląg, Fałszywy alarm bombowy. Tym razem w Providencie

Dziś (6 października) elbląscy policjanci, podobnie, jak funkcjonariusze w całym kraju zostali postawieni na nogi kolejnym alarmem bombowym. Tym razem nieznany mężczyzna ostrzegał o ładunkach wybuchowych podłożonych rzekomo w czterech placówkach Providenta. Nie sprecyzował jednak, w których. Elbląski oddział firmy został przeszukany. Niczego podejrzanego nie znaleziono.

To kolejny fałszywy alarm bombowy w ostatnich kilku tygodniach. Schemat jest bardzo podobny. Nieznany mężczyzna informuje centrale firm (poprzednio były to Dialog-Netia oraz McDonald's) o tym, że w którejś, ale nie zdradza, w której placówce miał zostać podłożony ładunek wybuchowy. Policjanci sprawdzają siedziby w całym kraju i okazuje się, że to głupi żart.
       Dziś (6 października) policjanci zostali postawieni na nogi alarmem dotyczącym firmy Provident.
       - O godz. 11.28 ktoś zadzwonił do centrali Providenta w Warszawie i powiedział, że w czterech placówkach firmy na terenie kraju - nie powiedział, w których - zostały podłożone niebezpieczne ładunki - mówi Jakub Sawicki z zespołu prasowego KMP w Elblągu. - Elbląscy policjanci sprawdzili siedzibę Providenta mieszczącą się przy ul. Grottgera - w środku i na zewnątrz. Nic podejrzanego nie znaleźli. Naszym obowiązkiem jest jednak reagowanie na każde tego typu zgłoszenie, nawet, jeśli od początku wygląda to na głupi żart - zaznacza Sawicki.
       Póki co, nie zatrzymano żartownisia (żartownisiów?), który od kilku tygodni testuje czujność polskiej policji. Osoba taka musi się jednak liczyć z konsekwencjami. Za wszczęcie fałszywego alarmu, zgodnie z nowelizacją Kodeksu Karnego, może grozić kara nawet do 8 lat więzienia.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama