UWAGA!

----

Fatalny stan elbląskich autobusów

 Elbląg, Podczas wczorajszej akcji policjanci kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej, rejsowe oraz ciężarówki
Podczas wczorajszej akcji policjanci kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej, rejsowe oraz ciężarówki (fot. KMP Elbląg)

Policjanci z ruchu drogowego prowadzili wczoraj (20 września) akcję „Bus”. Kontrolowali autobusy komunikacji miejskiej, rejsowe oraz ciężarówki. Okazało się, że w fatalnym stanie są pojazdy komunikacji miejskiej. Na sześć skontrolowanych aż pięć nie nadawało się do jazdy.

Policjanci zatrzymywali tylko autobusy i ciężarówki. Skontrolowali 87 pojazdów, zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych oraz jedno prawo jazdy  - nietrzeźwego kierowcy tira. Sporządzili dwa wnioski do sądu, nałożyli 19 mandatów i trzykrotnie pouczali kierowców. W sumie nie dopuścili do ruchu 12 pojazdów. Wśród nich były również autobusy komunikacji miejskiej. Na sześć skontrolowanych aż pięć nie nadawało się do jazdy. Główne usterki to: wycieki płynów eksploatacyjnych, zużyty bieżnik opon, niesprawny układ hamulcowy, nadmierne zadymienie spalinami, czy powyrywane amortyzatory. Właśnie te defekty znacząco mogły wpływać na bezpieczeństwo pasażerów. Stan techniczny autobusów komunikacji miejskiej będzie tematem rozmów z przedstawicielami władz lokalnych.
      

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
  • Ceny biletów to potrafili podnieść ale naprawić autobusy to już nie!!!
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Pasażer(2011-09-21)
  • kupcie jeszcze trochę złomów. .zróbcie im lipne badania tech. w końcu jak ktoś musi korzystać z komunikacji miejskiej to i tak pojedzie byle czym byle dojechać. .. i nie zapomnijcie jeszcze przed końcem roku podnieść cen biletów. .i cen za miejsca parkingowe, żeby się chamstwu nie marzyło podróżowanie po mieście własnym samochodem tylko niech w końcu zacznie dopychać kieszenie komunikacji miejskiej
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    myslacy(2011-09-21)
  • no i po co namawiają o przesiadanie się z samochodu do autobusów starych gratów gdzie bezpieczeństwo jest równe 0! nie dość że można napotkać złodzieja to jeszcze strach o własne życie!
  • hyh skąd ja to znam. Autobusy śmierdzą, są brudne, strasznie hałasują i telepie w nich jak przy ataku epilepsji. Człowiek czuje się prawie jak na rolercosterze tylko doznania są znacznie mniej atrakcyjne.
  • A moim zdaniem Policja powinna odczepić się od autobusów, od kontroli autobusów są "krokodyle". Myślę ze to była taka nagonka obywateli aby przymusić ich do przemieszczania się tramwajami.
  • A ja słyszałem o tym, że w jednym z autobusów nr nadwozia się nie zgadzał. I co z tym fantem zrobi Policja?
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    RafałP(2011-09-21)
  • To pewnie za ten mandat który dostał policjant w autobusie :). Heheheheh dobre
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    kriskros(2011-09-21)
  • ciekawe kto podbija dowody rej. tych gratowi!! niech za nich sie milicja wezmie
  • Te autobusy są tak głośne że w normalnej stacji kontroli pojazdów nie zostały by dopuszczone do ruchu
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    yyytfrr(2011-09-21)
  • krokodyle dostali juz tyle obowiazkow, fotoradarow, ze nie maja czasu zajmowac sie autobusami i to jeszcze komunikacji miejskiej z jakiegos tam Elbląga. ..
    Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
    0
    0
    Anty-Antyneb(2011-09-21)
  • Na sześć skontrolowanych aż pięć nie nadawało się do jazdy. Główne usterki to: wycieki płynów eksploatacyjnych, zużyty bieżnik opon, niesprawny układ hamulcowy, nadmierne zadymienie spalinami, czy powyrywane amortyzatory. Właśnie te defekty znacząco mogły wpływać na bezpieczeństwo pasażerów. Skoro na 6 aż 5 to chyba jest OCZYWISTE ŻE NALEŻY PRZEPROWADZIĆ KONTROLĘ WSZYSTKICH AUTOBUSÓW !!!
  • Trzeba inwestować w zakup TRAMWAI.
Reklama