UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Festyn policyjny dla elblążan

 

Z okazji Święta Policji, w minioną niedzielę na Placu Jagiellończyka odbył się festyn dla mieszkańców Elbląga. Wśród atrakcji było wiele konkursów, pokazów i koncerty.

Wydział elbląskiej drogówki umożliwił mieszkańcom obejrzenie radiowozów, a także sprzętu do pomiaru prędkości. Zorganizował również zawody w jeździe sprawnościowej samochodem (z kołem STEWARDA). Uczestnicy musieli poruszać się po placu manewrowym, tak aby nie zgubić piłeczki umieszczonej na specjalnym talerzu, zamontowanym na masce pojazdu.
       Był pokaz sprzętu techniki kryminalistycznej, konkurs jazdy sprawnościowej rowerem, konkurs wiedzy o bezpieczeństwie i przepisach ruchu drogowego z nagrodami. Elblążanie mogli zobaczyć sprzęt Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej, Żandarmerii Wojskowej, Straży Pożarnej, Straży Miejskiej, Urzędu Celnego. Można było obejrzeć i oddać suchy strzał z replik broni snajperskiej. Podczas imprezy mieszkańcy oglądali sprzęt i elementy uzbrojenia policyjnego, jak również pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu ratowników WOPR.

 


       Atrakcją były pokazy bezzałogowych śmigłowców firmy Microsystem z Sopotu oraz wspólne zdjęcie uczestników festynu wykonane z „lotu ptaka” przez prezentowany sprzęt.
       Dla dzieci przygotowano konkursy w jeździe sprawnościowej na rowerze. Najmłodsi mogli sprawdzić swoje umiejętności w slalomie między pachołkami.
       Ci, którzy na festyn przybyli swoimi jednośladami mogli je oznakować w namiocie sekcji prewencji. Chętnych nie brakowało również do odbicia swoich linii papilarnych oraz sprawdzenia wytrzymałości w symulatorze zderzeń samochodem. Elblążanie mogli posilić się wojskową grochówką.
       Festyn uświetnił występy Tadeusza Drozdy oraz Wojciecha Kordy. Festyn policyjny został zorganizowany przy współudziale Urzędu Miejskiego.

Jakub Sawicki, KMP Elbląg
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
Reklama