UWAGA!

Finansowe wsparcie dla poszkodowanych

 
Elbląg, Finansowe wsparcie dla poszkodowanych
fot. Anna Dembińska, arch. portEl

Wojewoda warmińsko-mazurski zobowiązał podległe służby do podjęcia szybkich działań w celu udzielenia doraźnego wsparcia osobom poszkodowanym w wyniku ostatnich podtopień w Elblągu i okolicznych gminach.

Wstępnie oszacowane przez Ośrodki Pomocy Społecznej straty w mieniu prywatnym mieszkańców: Miasta Elbląga i Gminy Elbląga, Gminy Godkowo, Miasta i Gminy Pasłęk, Gminy Wilczęta opiewają na kwotę 95.400 zł (Miasto Elbląg - 23.400 zł, Gmina Elbląg - 18 tys. zł, Gmina Pasłęk - 18 tys. zł, Gmina Godkowo - 6 tys. zł, gmina Wilczęta - 30 tys. zł).
       Wczoraj ( 20 września ) Oddział Budżetu Planowania i Analiz Wydziału Polityki Społecznej przygotował stosowny wniosek o zwiększenie budżetów gmin, dzięki czemu natychmiast przekazane zostaną środki na wypłatę zasiłków celowych w wysokości do 6 tys. zł., które pozwolą na zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych rodzinom z poszkodowanych gmin. Do najbardziej potrzebujących gmin przekazano środki na kwotę 70.228 zł, z tego: Urząd Miasta Pasłęk - 18 tys. zł, Urząd Gmina Elbląg - 16 228 zł, Urząd Gminy Godkowo - 6 tys. zł, Urząd Gminy Wilczęta - 30 tys. zł.
       Kwota w wysokości 25.172 zł, niezbędna do zabezpieczenia pierwszych niezbędnych potrzeb mieszkańców Miasta Elbląga i Gminy Elbląg zostanie przekazana w czwartek, 21 września.
      
       Ponadto Wydział Polityki Społecznej W-M UW złożył dodatkowe zapotrzebowanie do Ministerstwa Rozwoju i Finansów na środki w wysokości 100 tys. zł, które pozwolą na uzupełnienie brakujących, wnioskowanych kwot, jak również będą służyły do zabezpieczenia potrzeb gmin, które są w trakcie szacowania strat, tj. Gmina Młynary, Gmina Iława, Miasto Lubawa, Gmina Lubawa, Gmina Barciany, Gmina Korsze, Miasta i Gminy Braniewo, Miasta Frombork, Miasta Kisielice, Miasta Pieniężno, Gminy Rychliki, Gminy Lelkowo.
      
       Wszystkie gminy zostały poinstruowane o zasadach ubiegania się o dotacje na udzielenie pomocy poszkodowanym w wyniku zdarzeń mających znamiona klęski żywiołowej. Pracownicy Wydziału Polityki Społecznej są w stałym kontakcie z jednostkami samorządu terytorialnego poszkodowanymi w wyniku zdarzeń mających miano klęski żywiołowej, w związku z czym sytuacja jest na bieżąco monitorowana.
      
      
Bożenna Ulewicz, Warmińsko-Mazurski Urząd Wojewódzki w Olsztynie
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama