UWAGA!

Fontanny pod znakiem zapytania

 Elbląg, Fontanny pod znakiem zapytania
(fot. JK)

Trwa coroczny przegląd elbląskich fontann, przeprowadzany przez pracowników Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Czy w tym roku będą uruchomione?

Elbląg może pochwalić się trzema fontannami: ponadstuletnią znajdującą się na placu Słowiańskim, popularnym „pigalakiem” i istniejącą od kilku lat fontanną na placu katedralnym na starówce. W ubiegłym roku - z uwagi na stan zagrożenia epidemiologicznego - wszystkie fontanny w mieście były nieczynne. - Decyzja ta jest zgodna z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Powiatowego Inspektora Sanitarnego. Aerozol wodno-powietrzny powstający wokół pracujących fontann może być dodatkowym nośnikiem dla cząsteczek wirusa - informował wówczas Urząd Miejski
       Od kilku dni pracownicy Elbląskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji przeprowadzają przegląd fontann. Czy to znaczy, że w tym roku mimo pandemii mieszkańcy i turyści będą mogli cieszyć się tą atrakcją?
       - Przegląd fontann musi być wykonany niezależnie od tego, czy zostaną one ostatecznie uruchomione. Prace co roku realizuje spółka miejska EPWiK. W ramach prac wykonany zostanie m.in. próbny rozruch i sprawdzenie urządzeń fontanny posadzkowej na skwerze katedralnym – informuje Inspektor Łukasz Mierzejewski z biura prasowego Urzędu Miejskiego w Elblągu. - Decyzja o uruchomieniu fontann nie została jeszcze podjęta, uzależniamy ją od sytuacji epidemicznej (wokół fontann gromadzi się zazwyczaj dużo ludzi). Tradycyjnie fontanny uruchamiane były na majówkę, jednak z uwagi na obecną sytuację dopuszczamy odleglejszy termin. Jeżeli decyzja o udostępnieniu zostanie podjęta, będziemy o tym jak co roku informować odrębnym komunikatem – dodaje.

28 kwietnia rząd ma podać informacje o harmonogramie znoszenia kolejnych obostrzeń. Wtedy powinno okazać się, jak szybko wrócimy do przedpandemicznej normalności. I czy tego lata mieszkańcy i turyści będą mogli się cieszyć z czynnych fontann jak dawniej.

Aleksandra Kwietniewska
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Narracja Covid-19 to profesjonalna operacja psychologiczna zaprojektowana przez sztab psychiatrów i psychologów, mająca na celu całkowite zburzenie obecnej percepcji świata i stworzenie Nowego Ładu. Jest częścią Agendy 2030 realizowanej przez ONZ mającej na celu całkowite przemodelowanie życia i stosunków społecznych. Żeby to osiągnąć trzeba najpierw skłonić ludzi, żeby zgodzili się na wszystko. To, co się obecnie dzieje i techniki, które są stosowane oparte są na schemacie osaczania ofiary przez psychopatę, tylko że w skali makro. Wszyscy jesteśmy ofiarami. Będziemy ofiarami jeszcze przez kilka lat, dlatego ważne jest, żeby wiedzieć, jakiej psychomanipulacji jesteśmy poddawani a także jak się przed tym bronić.
 • ”Kończy nam się cierpliwość w stosunku do tych, co nas chcą ograbić z naszego dorobku kilku pokoleń. Permanentnie i cały czas od 3 lat jesteśmy nękani i dręczeni psychicznie”. I dalej: „Kończy się czas kulturalnych rozmów, z których nic nie wynika”. Poczytajcie jak rządy PiSu chcą ograbić ludzi płacąc za ich majatki o wiele mniejniz oni sami za to kiedyś zapłacili. Konsultacje to fikcja a słuzby specjalne zastraszają protestujących. Jak długo jeszcze chore wizje szaleńców bedą rujnować ludzi?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  44
  47
  chore rzady PiS-u(2021-04-25)
 • Kuźwa, czy Wróbel w zamian rekultywuje basen na Spacerowej im. Adolfa H ?
 • Szczujecie na Polaków za srebrniki. Nasz rząd realizuje wiekopomne wizje, marzenia pokoleń a wy mu nogi podstawiacie, bo wam Unia płaci, bo was ta niemra z Brukseli szczuje żeby nie z Berlina ale od nas cała Europa latała.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  26
  43
  TeofilSkorupa(2021-04-25)
 • Nie narzekaj. .. minister od chorób któremu nadałem ksywę "Kaszpirowski"złagodził obostrzenie. .. można będzie korzystać z toalet publicznych. .. ale tylko na wynos. ..
 • @chore rzady PiS-u - A czy to nie lewica najbardziej naciska na restrykcje z KO?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  29
  12
  Novo Ordum Seculorum(2021-04-25)
 • Fontanna nośnikiem wirusa. Co za brednie. W Gdańsku i innych miastach fontanny normalnie funkcjonują. Tylko Elbląg pod pretekstem Covida oszczędza na wszystkim.
 • Jak zwykle towarzysze bzdury wciskacie mieszkańcom naszego miasta!. Największym zagrożeniem wirusem, rakiem itp. dla tego miasta jest obecna "władza"którą należy jak najszybciej odsunąć, aby powstrzymać decyzje rujnujące nasze piękne miasto.
 • I bardzo dobrze - dopóki emblonska ciemnota nie nauczy się noszenia maseczek i przestrzegania przepisów anty-epidemicznych, to zamknąć wszystko i zakazać wszystkiego - to jedyna metoda na głupich i nieodpowiedzialnych.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  24
  54
  Nie będzie niczego(2021-04-25)
 • Tak, tylko prawdziwi Polacy, patrioci sprawią, że nasze miasto będzie się wreszcie rozwijać. Ci marksiści i kosmopolici potrafią tylko judzić i mącić za pieniądze od wiadomych sił które je wspierają.
 • @TeofilSkorupa - Patrioci to idioci, którzy jeszcze nigdy, nikogo i niczego nie doprowadzili do rozwoju, a wyłącznie do biedy, zacofania, tumaństwa i faszyzmu. A nie, przepraszam - sutannowych złodziei oraz głupotę doprowadzili do rozkwitu nad Wisłą, i to tyle.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz Pokaż ten wątek
  27
  26
  Skorupy to z dzbana(2021-04-25)
 • Um ratusz zabij dechmi i zgas światło. W innych miastach działa wszystko w Elblągu niestety nie. Wk, ,, aj dalej nas bo to tylko potrafisz.
Reklama