UWAGA!

Forum Debaty Publicznej z Bronisławem Komorowskim

 
Elbląg, Forum Debaty Publicznej z Bronisławem Komorowskim

Takiego gościa Forum Debaty Publicznej, jakie organizuje w Elblągu Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” , jeszcze nie było. W najbliższą środę, 30 września, z uczestnikami FDP spotka się były prezydent Bronisław Komorowski.

Przypomnijmy – Forum Debaty Publicznej to realizowany od 2007 roku cykl spotkań, które mają pozwolić społeczności lokalnej Elbląga na współudział w kształtowaniu społeczeństwa obywatelskiego w Polsce i budować lokalną opinię publiczną poprzez udział w debatach. W ramach cyklu odbywały się spotkania z politykami, naukowcami, twórcami i liderami organizacji. Gośćmi byli dotychczas m.in. Katarzyna Hall, prof. Jerzy Hausner, prof. Jan Widacki, Ryszard Kalisz i Janusz Palikot.
       - Forum Debaty Publicznej powstało w celu zachęcenia i uaktywnienia przede wszystkim młodych ludzi do obserwowania zmian w Elblągu i województwie warmińsko-mazurskim, na szerszym tle zmian w Polsce i w Europie, ale także do podejmowania aktywności i zabrania głosu w sprawach, które nas dotyczą – mówi Antoni Czyżyk, dyrektor CSE „Światowid”. – To wychowanie obywatelskie ma także zwrócić uwagę na szacunek, jaki powinniśmy okazywać wobec osób głoszących różne poglądy.
       W środę, 30 września o godzinie 16 gościem debaty będzie były prezydent Bronisław Komorowski, który wraz z Jackiem Potasem, wicemarszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego i prezesem Zarządu Związku Województw RP mówić będą o polityce wschodniej w skali ogólnopolskiej i lokalnej.
       Podczas spotkania mowa będzie o relacjach polsko-rosyjskich i o współpracy z Rosją z punktu widzenia województwa warmińsko-mazurskiego. Spotkanie poprowadzi Piotr Derlukiewicz. Wstęp jest wolny.
      
Edyta Bugowska, rzecznik CSE Światowid
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Komorowski z Potasem. .. a moze z Chlorem ? Tym panom już dziękujemy.
 • A ja chętnie pójdę. Mądrych, kulturalnych i wyważonych w sądach warto posłuchać.
 • Zapytuje jak w jednej informacji prasowej można popełnić tyle błędów: "Gości byli dotychczas" chyba gośćmi a może gościmi. Myśl szary człowieczku co konkretnie autor myśli i dalej "czy Janusz Palikot" a może miało "oraz" Janusz Palikot. .. .. i dalej wszyscy serdecznie pozdrawiamy Pana "Potasa". Na koniec lekcja geografii. Nie jesteśmy jedynym województwem, które graniczy z Rosją. Pomorskie także graniczy poprzez pas Mierzei Wiślanej. O ranyyyyy
 • O matko! Chowajcie obrazy, wieże stereo, figurki, wszystko chowajcie, bo QWA zajumają!
 • No nie mogę błędy próbowali poprawić. Szanowny poprawiaczu doczytaj proszę tekst do końca bo kompromitacja już sięga zenitu. Nadal pozdrawiamy POTASA, aby było łatwiej znaleźć cytuje "który wraz z Jackiem Potasem". Czwarty akapit, aby było jeszcze łatwiej. Ciekawe co na to pan POTAS.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  hahahaaaa(2015-09-29)
 • W wyborach prezydenckich Elbląg była za Komorowskim. Dobrze, że odwiedza region i miasto.
 • Nie odczytano moich pytań do B. Komorowskiego: 1."W jakim celu przekazał pan zabrane Ośrodkowi Szkolenia Pilotów Śmigłowcowych w Białej Podlasce świeżo wyremontowane za 20 mln zł LOTNISKO Tureckiemu "biznesmenowi" bez grosza?" - 2."Jak to się stało że będąc szefem MON nie dopilnował pan sprzedaży Francuzom najtajniejszego obiektu 09120 - "serca" Krajowego Systemu Łączności na wypadek zagrożeń, wraz z całym systemem łącz z TP SA co stworzyło zagrożenie paraliżu systemu dowodzenia i poszczególnych garnizonów. W powstałą lukę wprowadzono Rosyjskiego operatora łączności - obsługującego najtajniejsze węzły łączności, m. inn. WSI, sztabów, ataszetow?" - 3.Jakie więzy łączą pana z Fundacją "PRO CYWILI?" 4.Czy czuje się pan znieważonym określeniem "Jego Najwyższa i Totalnie Agenturalna Jołopowatość udająca prezydenta" w kontekście pańskich wypowiedzi lekceważących 30 - 50 procentową nieważność głosów w wyborach samorządowych?" Ponieważ zmieniono system zadawania pytań z bezpośredniego na kartkowy (za moim sprawstwem?- wcześnie upubliczniłem pytania), pytania napisałem i podałem cenzurującym otrzymując odpowiedź że będą zadane, po czym szybko zakończono spotkanie z B. Komorowskim. Silna ekipa od KORWINa zdążyła zadać pytanie uciekającemu w panice B. Komorowskiemu przez megafony i pokazując mu pustą ramę - "Gdzie jest obraz?".
 • Teraz kozaczysz Chrapan, ale przed sądem to posrany byłeś.
Reklama