UWAGA!

Drogi Czytelniku,

uprzejmie informujemy, że w związku z wejściem w życie Rozporządzenia o Ochronie Danych Osobowych stworzyliśmy zgodną z nim politykę prywatności. Regulacje RODO zmuszają nas do wystąpienia z prośbą do Ciebie o zaakceptowanie jego postanowień, chociaż z praktycznego punktu widzenia nic się nie zmienia w sposobie korzystania z naszego serwisu.

Jedyną rzeczą, która może budzić Twoje obawy jest profilowanie. Wyjaśniamy, że w naszym przypadku, tak jak dotychczas, skutkuje ono wyłącznie tym, że jeśli uprzednio byłeś/aś na stronie jakiegoś biura podróży, to z dużym prawdopodobieństwem nasi zaufani partnerzy reklamowi tacy jak Google serwować będą banery z widokami złocistych plaż.

Prosimy zapoznać się z polityką prywatności stosowaną na naszej stronie i zaakceptować jej postanowienia.

Może później

Fotograficzny spacer z historią

 
Elbląg, Podczas sobotniej wizyty w muzeum będzie można fotografować m.in. eksponaty
Podczas sobotniej wizyty w muzeum będzie można fotografować m.in. eksponaty (fot. nadesłane)

Elbląskie Spacery Fotograficzne i Muzeum Archeologiczno – Historyczne zapraszają 26 maja (sobota) w godz. 10-14 na Muzealny Spacer Fotograficzny. Najlepsze prace zostaną pokazane na wystawie w Elblągu, a dodatkowo zdjęcia młodszych fotografów zostaną wysłane na międzynarodowy konkurs.

Spacer jest kolejną częścią elbląskiej edycji Muzealnych Spotkań z Fotografią. Wcześniej można było już fotografować majowe imprezy historyczne – Festiwal „Wikingowie z Truso w Elblągu” i Noc Muzeów. Dawnej fotografii poświęcone są piątkowa, muzealna część Bałtyckiego Festiwalu Nauki i sobotni Muzealny Spacer Fotograficzny. Piątkowa impreza przeznaczona jest tylko dla zorganizowanych, zgłoszonych grup. Sobota jest przeznaczona dla wszystkich chętnych miłośników fotografii. W planie sobotniego spotkania są plenery fotograficzne z wykorzystaniem ekspozycji muzealnych, strojów z epoki, kopii zabytków, z uczestnictwem grupy rekonstruktorów z Elbląskiego Forum Odtwórców Historycznych. Będzie również możliwość obejrzenia sprzętu fotograficznego i filmowego z czasów PRL. Ciekawą propozycją jest też opowieść o fotografii i kinematografii wojennej, z naciskiem na ostatni rok II wojny światowej w Elblągu, przygotowana przez Tomasza Glinieckiego, autora fotobloga i cyklu felietonów telewizyjnych „Okruchy czasów wojny”, która rozpocznie się o godz. 10.15 w budynku Domu Rektora. Miejscem spaceru fotograficznego będzie Muzeum Archeologiczno-Historyczne w Elblągu, Bulwar Zygmunta Augusta 11, wejście bramą od ulicy Zamkowej. Wstęp jest wolny. Organizatorzy proszą o wcześniejsze zgłoszenia na adres poczty elektronicznej a.grzelak@muzeum.elblag.pl
      
       Muzealne Spotkania z Fotografią są międzynarodowym konkursem fotograficznym, organizowanym przez Muzeum w Koszalinie, z którym od kilku lat współpracuje elbląskie muzeum. Konkurs ma na celu oswojenie młodych ludzi zarówno z muzeami, jak i fotografią. Tematem konkursu są szeroko pojęte odwiedziny w muzeum. Na zdjęciach mogą znaleźć się pojedyncze eksponaty, fragmenty wystaw, aranżacji wnętrz w muzeach na wolnym powietrzu, jak i same budynki muzeów czy sceny z lekcji muzealnych. Konkurs (regulamin) adresowany jest do młodzieży poniżej 20. roku życia. Dla przekraczających ten wiek fotografów mamy z kolei możliwość uczestniczenia z pracami w elbląskiej wystawie, planowanej na wakacje. Zdjęcia w formie i formacie zgodnym z regulaminem, wykonane podczas elbląskich wydarzeń nawiązujących do historii i muzealnictwa, a także indywidualnych wizyt i zwiedzania ekspozycji, można składać do 3 czerwca w Dziale Edukacji i Promocji elbląskiego muzeum.
      
Muzeum Archeologiczno - Historyczne w Elblągu
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...
Reklama