UWAGA!

Frombork odnawia miejską plażę

 Elbląg, Trwają prace nad budową kompleksu rekreacyjnego,
Trwają prace nad budową kompleksu rekreacyjnego, fot. UMiG we Fromborku

Ponad trzy miliony złotych będzie kosztowało odnowienie miejskiej plaży nad Zalewem Wiślanym we Fromborku oraz budowa przy niej kompleksu rekreacyjnego. Prace przy inwestycji już trwają.

Nadzalewowa plaża we Fromborku była dotychczas najgorszą wizytówką tego miasta. Lata zaniedbań zmieniły ją w porośniętą szuwarami łąkę. Niemal całkowicie zrujnowane zostało najdłuższe w Polsce, trzystumetrowe fromborskie molo, które dawniej było świetnym miejscem spacerowym. Wybudowano je w 1973 roku z okazji rocznicy urodzin Mikołaja Kopernika. Kiedyś przybijały do niego statki pasażerskie, jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku cumowały tu jachty. Z czasem w wyniku działania prądów wodnych i zamulenia Zalewu Wiślanego woda stała się zbyt płytka dla jednostek pływających. 

We Fromborku trwają właśnie prace przy odtwarzaniu miejskiej plaży.

- Usunięte zostanie z niej trzcinowisko oraz roślinność. Następnie plaża zostanie reprofilowana - informuje Urząd Miasta i Gminy Frombork.

Odnowiona plaża (ok 6.5 tys. m2) stanie się częścią większego terenu służącego mieszkańcom i turystom do aktywnego odpoczynku. Molo połączone zostanie z nową spacerową promenadą. Powstaną też strefy: rekreacyjna z miejscem do kinezyterapii oraz do ćwiczeń street workout. Będzie boisko do siatkówki plażowej. Trwa również budowa obiektu, który będzie pełnił funkcję zaplecza sanitarnego i socjalnego, z możliwością przystosowania go do funkcji małej gastronomii.

  Elbląg, UMiG we Fromborku
UMiG we Fromborku

Teren zostanie oświetlony oraz objęty monitoringiem. Inwestycję Frombork realizuje w ramach projektu „Uzdrowiskowy teren aktywnego wypoczynku i kinezyterapii z promenadą uzdrowiskową i plażą miejską we Fromborku", na który pozyskał unijne dofinansowanie. Całość ma kosztować ponad 3 mln złotych. Na nową plażę będziemy mogli wybrać się już przyszłego lata, bowiem inwestycja ma być gotowa do końca grudnia 2020 roku.

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama