UWAGA!

Frombork rozdaje mieszkańcom maseczki z herbem

 Elbląg, Frombork rozdaje mieszkańcom maseczki z herbem
fot. arch. UMiG we Fromborku

Do mieszkańców gminy Frombork trafią bezpłatne maseczki ochronne wielorazowego użytku z herbem miasta. Dystrybucją zajmą się urzędnicy, którzy dostarczą je do skrzynek pocztowych lub zawieszą na klamkach drzwi mieszkań oraz domów.

We wtorek (21 kwietnia) w gminie Frombork rozpocznie się dystrybucja bezpłatnych maseczek dla mieszkańców.
       - Jej zasadą będzie: jedna maseczka na każde gospodarstwo domowe. We Fromborku pracownicy urzędu umieszczą maseczki w państwa skrzynkach pocztowych, bądź na klamkach drzwi. W sołectwach stosowna ilość maseczek zostanie dostarczona sołtysom, którzy następnie rozdysponują maseczki lokalnie - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta i Gminy Frombork zamieszczonym w mediach społecznościowych.

Na maseczkach umieszczony został herb Fromborka.

 

- Nie jest przypadkiem, że w tym trudnym dla nas czasie na naszej maseczce pojawił się herb gminy Frombork. Czy może być większa symbolika ochrony i opieki, niż matka trzymająca na rękach syna na warownym murze. Wartość tej alegorii jest tym bardziej wyjątkowa, że identyfikuje nas jako społeczeństwo, które dba nie tylko o siebie ale także o innych, w zdrowiu i bezpieczeństwie, co udowodniliście już państwo nie raz. Okres odosobnienia i ograniczeń potwierdził jak zgranym społeczeństwem jesteśmy i jak wiele potrafimy osiągnąć wspólną, solidarną pracą. Warto podkreślić, że herb gminy jest jednym z symboli najwyższych i należy mu się stosowny szacunek, pamiętajmy o tym - czytamy również w komunikacie urzędu.
       Przypomnijmy, że darmowe maseczki trafiły już także do mieszkańców (seniorów oraz osób z grup z wysokiego ryzyka zarażenia się koronawirusem) Pasłęka oraz gminy Rychliki.

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. - Dzięki temu chroni siebie i innych. Osoby zakażone koronawirusem, które przechodzą chorobę bezobjawowo, nie będą nieświadomie zarażać innych - wyjaśnia Ministerstwo Zdrowia. 

 

 

daw

Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama