UWAGA!

Frombork walczy o głosy

 
Elbląg, Frombork walczy o głosy
(fot. Materiały Muzeum Pomnika Historii we Fromborku)

16 zabytków z całej Polski walczy w plebiscycie Polskiej Organizacji Turystycznej na top 5 zamków i pałaców. Wśród nich jest Wzgórze Katedralne we Fromborku, czyli unikalny, zabytkowy kompleks średniowiecznych budowli, dominujący w panoramie miasta. Dzięki konkursowi może stać się jeszcze bardziej znany w kraju i na świecie. Głosowanie potrwa do 15 września.

Zamek czy wzgórze?
       Zespół budynków, jakie dziś możemy podziwiać we Fromborku, zaczęto wznosić na początku XIV wieku na miejscu starej osady pruskiej. Obiekty należą do zabytków najwyższej klasy. Pomimo wielu zniszczeń i przebudowywania, wciąż zachowały podstawowe elementy średniowiecznego założenia architektonicznego, choć nie zobaczymy tutaj typowego zamku. Jednak z uwagi na elementy obronne, możemy to miejsce zaliczyć do kategorii wzgórz zamkowych. Bazylika Katedralna, Wieża Radziejowskiego lub Dawny Pałac Biskupi to tylko niektóre atrakcje licznie odwiedzane przez turystów z całego świata. Duża w tym zasługa słynnego astronoma Mikołaja Kopernika, który spędził tu z przerwami 29 lat swojego życia i jest wciąż silnym turystycznym magnesem naszego regionu.
      
       Głosować można codziennie
       - Każda okazja jest dobra, żeby mówić o zabytkach. Przy okazji tego rodzaju konkursów wzmaga się aktywność lokalnych społeczności – a to bardzo cenne. W tej chwili mieszkańcy naszego regionu, którzy znają Zespół Katedralny i lubią tego typu zabawę, codziennie motywują się wzajemnie do głosowania. - W innych częściach kraju dzieje się podobnie - mówi Maja Dzieciątek z Muzeum Pomnika Historii we Fromborku. - Zapraszamy do udziału w konkursie! Pokażmy tym samym, że potrafimy współdziałać, bo rzeczywiście mamy się czym pochwalić – zachęca Maja Dzieciątek.
      
       Zespół Wzgórza Zamkowego we Fromborku zajmuje obecnie trzecie miejsce i wciąż ma szansę na wygraną. Głosowanie potrwa do 15 września. Jak wziąć w nim udział? Wystarczy wejść na stronę internetową Polskiej Organizacji Turystycznej i oddać głos na jedną z największych atrakcji naszego regionu.
      
Z
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
Reklama