UWAGA!

Fundacja przyznała stypendia

 Elbląg, Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg
Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg

Fundacja Elbląg przyznała 61 stypendiów elbląskim uczniom i studentom.

Do Fundacji Elbląg wpłynęło blisko 400 wniosków o przyznanie pomocy finansowej na bieżący semestr.
     - Jest to trzy razy więcej niż poprzednio – mówi Arkadiusz Jachimowicz, prezes Fundacji Elbląg. – Stąd decyzja komisji, aby stałą, pięciomiesięczną pomocą finansową objąć większą liczbę uczniów i studentów.
     Przy rozpatrywaniu wniosków o przyznanie stypendium jedenastoosobowa komisja brała pod uwagę sytuację finansową kandydata, osiągane wyniki w nauce, a także posiadane szczególne uzdolnienia.
     Łącznie komisja przyznała pięciomiesięczne stypendia 60 elbląskim uczniom i studentom oraz jednorazowe stypendium w wysokości 300 zł uczniowi szkoły muzycznej, którego nie stać na zakup smyczka do skrzypiec.
     Gimnazjaliści otrzymywać będą po 80 zł miesięcznie, licealiści – po 130 zł, a studenci – po 200 zł.
     W ubiegłym semestrze komisja przyznała 59 stypendiów.
     - W przeważającej większości była to jednak pomoc jednorazowa – twierdzi Jachimowicz.
M
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem... (od najstarszych opinii)
 • i ja dostalam i sie ciesze heheheh
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  olisia(2002-04-03)
 • u mnie w rodzinie 3 odoby skladaly ... i NIC. Nie wiem kogo trzeba znać... aby dostać. Słyszałam zę trzeba mieć w komisji kogoś z rodziny,,, ja niestety nie miałam - CHAMSTWO. A gdzie nazwiska "NOMINOWANYCH" - widocznie boją się prawdy ?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  elblazanka(2002-04-04)
 • Z tego co mi wiadomo, nazwiska są dostępne w siedzibie Fundacji Elbląg, a wkrótce będą także do wglądu na jej stronie internetowej.
 • Jedenaście osób dywagowało ile pieniędzy przyznać uczniowi na zakup smyczka.Zapewne decyzja została poprzedzona wywiadem środowiskowym. Pytanie do Fundacji: ile osób będzie rozpatrywać konieczność zakupu smyczka do kontrabasu?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  kontrabasista(2002-04-04)
 • ja znajomosci nie mialam a dostalam, a nazwiska sa jawne i znajduja sie na stronie fundacji :) fakt , ze stypendia sa nizsze niz w zeszlym polroczu, ale dobre i to:) zawsze to jakies wlasne pieniadze:)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  olisia(2002-04-04)
 • elblazanko, moze po prostu nie zaslugujesz na stypendium? Dlaczego od razu takie nierzyjemne zarzuty??? Zanim zaczniesz oskarzac innych, zastanow sie, czy wina nie lezy po Twojej stronie. Widocznie ci, ktorzy dostali stypednia sa biedniejsi i maja lepsze wyniki w nauce niz Ty.
 • Ustwawa o ochronie danych osobowych nie pozwala na publikowanie wszystkich nazwisk - a ci, ktorzy dostali stypendia jakby wyrazaja zgode na upublicznienie nazwisk. Sa one na www.eswip.elblag.pl
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  blados(2002-04-05)
 • mam 200 IQ ale nie cierpie uczyc sie wszelkich bzdur z wyjatkiem rzeczy na prawdę logicznych i przydatnych Czy mam szansę na stypendium w dziedzinie muzyki rockowej?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  logiczny(2002-04-05)
 • ja bym zapytał Pana Jachimowicza gdzie jest reszta kasy , a wy ludki uważajcie bo Jachimowicz za darmo nic nie robi i może to zaboleć
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  Paweł(2002-04-05)
 • Pawle! A czemu nie zapytasz?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  0
  0
  martusia(2002-04-05)
 • Dobrze, że Fundacja /i A. Jachimowicz atakowany personalnie/ nie obrazi się i nie zrezygnuje z fundowania stypendium elbląskim uczniom. Przecież pieniądze można przeznaczyć na coś innego, potrzeb jest wiele. Tak to już jest jest - znacie przysłowie o karawanie i psach?
 • Esio, Fundacja Elbląg to nie jaka tam grupa ludzi, która postanowiła rozdawać swoje pieniądze, tylko to jest tzw. fundusz lokalny, w którym uczestniczy m.in. Urząd Miasta (to znaczy włożył całkiem sporo pieniędzy). To tytułem obrażania się. Nie rozumiem skąd te zarzuty - zasady przyznawania stypendiów są chyba jasne - na stronie Fundacji jest regulamin Konkursu Stypendialnego. Ja również składałem wniosek o stypendium, nie dostałe go - ale wiem dlaczego - choćbym nie wiem jak się sprężał to nie sprawię by moja mama zarabiała mniej (przez co otrzymałem prawdopodobnie 10 punktów - czyli najmniej z możliwych) abym mógł dostać stypendium. Próg punktowy od którego przyznawano pieniądze okazał się dla mnie za wysoki (w najlepszym wypadku mogłem dostać 65 pkt czyli na granicy). Choć wolałbym aby punktacja wszystkich wnioskodawców była znana - byłoby pewnie mniej zarzutów, a i zainteresowani wiedzieliby na czym stoją. A kto nie dosta,ł może pozostać przy wewnętrznym przekonaniu o własnym geniuszu - ja tak zrobiłem i, przyznam się, samopopoczucie mam znakomite.
Reklama