UWAGA!

Fundusz dla szykanowanych

Przy Komisji Krajowej NSZZ Solidarność ma powstać w czerwcu Fundusz Szykanowanych Członków Związku - poinformował na konferencji prasowej Mirosław Kozłowski, szef elbląskiej Solidarności.

Pieniądze z Funduszu miałyby trafić m.in. do tych związkowców, którzy zostali zwolnieni z pracy, a ich sprawy toczą się w sądach.
     - Sprawy przed sądami toczą się bardzo długo, więc ten fundusz miałby zwolnionym z pracy związkowcom i ich rodzinom zapewnić pieniądze na życie - powiedział Kozłowski.
     Zdaniem szefa elbląskiej Solidarności, pieniądze z tego funduszu mogłyby być przeznaczone także na opłacenie adwokatów, których elbląska Solidarność chciałaby zatrudnić, by reprezentowali przed sądem sześciu związkowców z Elzamu, którzy zostali oskarżeni o kierowanie nielegalnym protestem pracowników tego zakładu na przełomie 2000 i 2001 roku.
     - Oczywiście tę sprawę jeszcze ustalimy wewnętrznie, natomiast ja osobiście uważam, że uzyskanie pieniędzy na ten cel z funduszu jest w pełni uzasadnione – dodał Kozłowski.
J
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama