UWAGA!

Fuzja "Piłsudskiego" z "noblistami"

 
Elbląg, SP 9 i Gimnazjum nr 1 mieszczą się w jednym budynku, po połączeniu rewolucji nie będzie
SP 9 i Gimnazjum nr 1 mieszczą się w jednym budynku, po połączeniu rewolucji nie będzie (fot. arch. SP 9)

Szkoła Podstawowa nr 9 im. Józefa Piłsudskiego i Gimnazjum nr 1 im. Noblistów Polskich mają zostać połączone. Tak będzie lepiej - przekonują urzędnicy. Lepiej dla uczniów i dla miejskiej kasy. Nauczyciele i pracownicy administracyjni obu placówek znajdą zatrudnienie albo w nowo powstałym Zespole Szkół nr 3, albo w innych placówkach oświatowych na terenie miasta. Stosowną uchwałę radni mają przyjąć podczas czwartkowej sesji.

Na temat uchwały debatowali członkowie komisji oświaty, kultury, sportu i turystyki Rady Miejskiej. Zgodnie przyznali, że połączenie szkół Na Zawadzie jest dobrym pomysłem, podyktowanym racjonalizacją wydatków. - Na podobnych zasadach z powodzeniem funkcjonuje Zespół Szkół Nad Jarem - wskazywał radny PiS Marek Pruszak.
       Dzieci jest coraz mniej (niż demograficzny nie odpuszcza). W Gimnazjum nr 1 w kolejnych latach sytuacja przedstawiała się następująco: 2007/08 – 378 ucz., 2011/12 – 241 ucz., 2014/15 – 164 ucz. Co za tym idzie, zmniejsza się liczba godzin dydaktycznych i liczba etatów nauczycielskich. W skali 7 lat nastąpił spadek liczby uczniów o 230%. Liczba uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 utrzymuje się na przestrzeni lat na zbliżonym poziomie.
       - Ponadto utworzenie zespołu usprawni zarządzanie tymi placówkami - przekonywała Iwona Mikulska, dyrektor Departamentu Edukacji UM w Elblągu. - Korzystniejsze będzie prowadzenie prac remontowych i modernizacyjnych oraz pozyskiwanie środków zewnętrznych na inwestycje w całym obiekcie szkolnym.
       Urzędnicy zapewniają, że na połączeniu szkół nie stracą ich pracownicy. - Zostaną zatrudnieni w ZS nr 3 albo w innych placówkach oświatowych na terenie miasta, w których zwalniają się etaty np. w związku z przejściem na emeryturę - wskazywała Iwona Mikulska.
       Podczas czwartkowej (19 lutego) sesji radni podejmą decyzję o połączeniu SP 9 i Gimnazjum nr 1. Zespół Szkół nr 3 ma rozpocząć funkcjonowanie we wrześniu 2015 r., a już w kwietniu miasto ma ogłosić konkurs na dyrektora placówki.
      
A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
 • Gimnazjum, przy mozliwościach dyscyplinowania uczniów to najgorszy pomysł, a łączenie podstawówki z gimnazjum to całkowita porazka
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  1
  akvnq[3jg4q]-(2015-02-17)
 • hmm, na tym portalu piszą, że praca zapewniona, a w konkurencyjnej, że nie ma pracy dla wszystkich. Coś pani M. kręci, albo taka rzetelna wiadomość. a tak poza tym, to współczuję. ..
 • W 9tce mało dzieci a w 18 chodzą na zmiany... F*ck logic
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  6
  0
  óczeń(2015-02-18)
 • Niedlugo wszystkie szkoły zamkna :)
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Elblagumiera(2015-02-18)
 • O ile mnie pamięć nie myli, to politycy i Ministerstwo Oświaty (?) onego czasu argumentowało konieczność rozdziału budynków szkół podstawowych i gimnazjów "charakterami dzieci" i ich potrzebami. Mówili wtedy, że nie mozliwe jest kształcenie tych grup dzieci w jednym budynku, gdzie tak różniące się grupy dzieci będą w czasie przerw przebywały wspólnie na jednym korytarzu. CO SIĘ TERAZ ZMIENIŁO?
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  0
  belfer10(2015-02-19)
 • o rany, trudno się w tej biurokracji połapać, jest duży kompleks budynków z trzema boiskami w okół, co łączyć żeby rozłączyć?? O rety!! Jest tu podst. nr 9 i gimnazjum bo widzę szyldy, i co teraz ma być? Może ktoś się połapał?
Reklama