UWAGA!

Galeria pod psem i kotem (Odc.252)

 Elbląg, Galeria pod psem i kotem (Odc.252)
fot. arch. schroniska

Jedne uwielbiają się bawić, drugie wolą spokojniej spędzać czas. Niektóre od razu nawiązują nić przyjaźni, inne potrzebują nieco więcej czasu. Wszystkie łączy to?, że czekają na kogoś, dla kogo będą ważne. Zwierzaki z elbląskiego schroniska najbardziej potrzebują ciepłego domu, w którym będą szczęśliwe. Może znajdą go u was?

Spajdi został znaleziony razem z jego rodzeństwem w czerwcu 2023. Kociaki trafiły do tzw. domu tymczasowego, gdzie czekają na adopcję. Maluchy mają około 7 tygodni. Są oswojone i towarzyskie. Kto je przygarnie?

Dajla trafiła do schroniska 20 maja 2023 roku. Dajla to około 5-7-letnia suczka średniej wielkości. Jest łagodnym i przyjaznym w stosunku do ludzi stworzeniem. Czeka na nowy dom.

 

O adopcji

Za każdym razem staramy się niezwykle solidnie przeprowadzić wywiad z kandydatem na właściciela. Przestrzegamy zawsze przed braniem psa jako formy prezentu, zdarza się jednak, że taki prezent zaakceptowany przez jego odbiorcę, zostaje w jego domu do końca swoich dni. Decyzję o zakupie zwierzęcia bardzo często podejmujemy pod wpływem chwili, nie zastanawiając się nad konsekwencjami. Efekt złych decyzji można zobaczyć w schroniskach dla bezdomnych zwierząt na całym świecie, w milionach przerażonych i smutnych oczu. Więcej informacji o adopcji w linku.

Telefon od elbląskiego schroniska: 55 234 16 46.

oprac. daw

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Tylko nie brać psa do mieszkania w bloku. Na Brzeskiej wiecznie szczeka ten duży. Sąd grodzki niebawem pismo dostanie i ukarzą właściciela bo oszaleć idzie.
 • Zgadzam się z opinią po co wogóle psy w blokach ? Wiem że zaraz bedą kciuki w dół bo potrafimy udawać przyjaciół zwierząt ale nie stety często na pokaz ! Dzieci poproszą i mają pieska a potem ? No śpi rano, szkoła, wakacje a jak już wyjdzie z psem to obowiązkowo siedzi na komórce dając psu chwilę czasu by załatwił temat pod blokiem, czy sprząta po nim ? Pies w niewoli to nie opieka, musi biegać godzinami we wskazanym miejscu a nie szybko rano bo do pracy i szybko po pracy bo obiad trzeba gotować a biedne zwierzę musi trzymać w bólu tyle godzin albo wyje i szczeka... czy was interesuje fakt że sąsiad płaci za czynsz tak jak wy i chce mieć spokój od szczekania i porządek na chodniku i wokoło bloku ? Mieszkam i obserwuje zachowanie przymusowych opiekunów, naprawdę bardzo ale to bardzo mała ilość sprząta po psach ! Pozwólmy i w autobusie, sklepie, kościele i w komisariacie policji niech wasze psy srają bo inaczej powiedzieć się nie da, i kto myśli inaczej to musi być nie dobry człowiek bo zwierząt nie lubi ? Nie ! wystarczy szanować się wzajemnie, ogarnąć opiekę nad zwierzętami bo to nie zabawki które można wyrzucić....
 • Psy i koty to są gatunki zwierząt nie zagrożone. Należy ograniczyć populację a nie budować schroniska. Za PRL-u nie było w miastach tylu psów co teraz. Chcesz mieć pupilka to płać wysoki podatek. Będzie on szanowany i nie upierdliwy dla innych. W Skandynawii kota nawet trzeba wyprowadzać na smyczy. Toalety dla tych zwierząt są w każdym parku. U nas właściciele piesków stoją w kapciach w klatce schodowej z papieroskiem, piesek robi swoje, gwizdnięcie i do domu. Gorzej jak na wsi.
 • Ostatnio przytuliłem się do kobiety i poczułem psa, gdy potem zobaczyłem jaką radość deje jej że pies ją liże, odszedłem i nigdy już nie wrócę.....
 • Na łóżku sierść, na stole sierść, podaje bigos a ja widzę i na talerzu sierść, pewnie i w bigosie ? sorry albo albo ! Tu nie sugeruje że nie lubię psów, przeciwnie są często bardziej opiekuńczy od ludzi ale trzeba potrafić oddzielić pewne nawyki i umyć ręce i oblizaną buzię i nie tylko bo zamiast uczuć dostałem obrzydzenia także do takich kobiet. Schronisko ratuje, pomaga ale dla zwierząt też niewola, jednak przygarnięcie pod dach gdzie są dzieci i osoby ceniący porządek i aromat ciasta to wogóle miejsca nie ma.
 • Załóż sobie słuchawki. Skoro dla zwierząt nie masz empatii, to dla ludzi tym bardziej.
 • Sam sobie odpowiedziałeś-nie masz dla zwierząt serca.
 • Na wsiach to zwierzęta zabijają. Tam trzeba wreszcie porządek zrobić, nie narzekaj na zwierzęta.
 • "... Gangi brutalnych i uzbrojonych w broń migrantów nadal terroryzują Francuzów. W wielu miastach od kilku dni trwają burdy, dochodzi do podpaleń, ataków na policjantów oraz białych mieszkańców Francji. Niszczone są szkoły, posterunki, domy. Niewiele brakowało, aby żywcem został spalony burmistrz jednego z miast. Tymczasem w Polsce lewicowe i liberalne media milczą, albo wstydliwie ukrywają temat... " - W portEl (tzw. wolnych mediach) nie ma nawet wzmianki o tych wydarzeniach.
 • Utilizować worki na pchły
 • Kocina to super mięso, tylko trzeba brać takie do 6 lat koty, i moczyć w mleku dobę.
 • Wszystko zależy od tego kto przygarnia psa do bloku. Mamy dwa duże psy, pracujemy on line, chodzimy codziennie na długie spacery i zawsze na wybiegi dla psów. Pomaga to też nam- ruch, że względu na siedzący tryb pracy. Psy nie szczekają, gdy nas nie ma, to nie wina psa zresztą- właściciel powinien zasięgać rady behawiorysty, znajomi korzystają ze swoim psem i jest duża poprawa.
Reklama