UWAGA!

GameFestival - koniec zapisów

GameFestival to impreza dla fanów gier komputerowych i nowinek technologicznych. Oprócz zmagań „cyber-wojowników”, będzie nam dane wziąć udział w licznych konkursach, przetestować nowoczesny sprzęt i najnowsze aplikacje multimedialne. Zapisy do poszczególnych turniejów głównych gier komputerowych trwały od 19 maja i zakończyły się w niedzielę 1 czerwca.

Więcej o festiwalu: GameFestival - święto wszystkich graczy .
     Do rozgrywek zapisało się łącznie ponad 1360 osób, w tym do Counter-Strike 1.6 - 116 drużyn, Call of Duty 4 - 50 drużyn, Counter Strike Source - 40 drużyn, Warcraft 3 - 56 zawodników, Fifa08 - 67 zawodników.
     Z powodu tak dużej liczby chętnych organizatorzy są zmuszeni przeprowadzić kwalifikacje, które potrwają od 2 do 22 czerwca. Zawodnicy rywalizować będą według określonych na stronie www.gf2008.pl zasad, aby w ciągu 20 dni zmagań wyłonić na turniej finałowy po 16 drużyn do gier zespołowych i po 32 zawodników do zawodów indywidualnych.
     Za rozgrywki poszczególnych gier odpowiedzialni są profesjonaliści, w tym m.in. portale Skilled, Netwars i Fifaserwis - znani z prowadzenia takich zawodów na największych imprezach w Polsce (Poznań Game Arena Heyah Logitech Cybersport). Chęć udziału w eliminacjach zgłosiły gwiazdy sceny e-sportowej stowarzyszenia: PGS, SPQR, Delta, FearFactory, peXg, BVG czy też UltraFrag. Jest niemal pewne, że zobaczymy ich w dniach 5-6 lipca na GameFestivalu w Centrum Sportowo-Biznesowym w Elblągu. Przypomnę, że pula nagród na imprezie wyniesie ponad 30 000 zł, z czego największa część przypadnie na gry zespołowe z Counter-Strike 1.6 na czele.
Jarosław Śmietana
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
A moim zdaniem...
Reklama