UWAGA!

Gdańsk czeka na...

... Elbląg. W rozmowie na internetowym chacie prezydent Gdańska Paweł Adamowicz podkreśla historyczne związki między miastami i przekonuje: - Granice województw można przecinać, bo ważniejsze są powiązania gospodarcze. Elbląg jest częścią metropolii gdańskiej i warto pomyśleć o wspólnym działaniu. O tym rozmawiał już z prezydentem Grzegorzem Nowaczykiem, teraz chce poznać zdanie Jerzego Wilka.

W internetowej rozmowie prezydent Paweł Adamowicz mówi: - Odległość miedzy Elblągiem a Gdańskiem, licząc czas dojazdu samochodem, jest dzisiaj porównywalna z dojazdem do Wejherowa. Wielu elblążan pracuje w Gdańsku i codziennie dojeżdża. Podobnie wyglądają dojazdy po naukę czy po to, by skorzystać z oferty kulturalnej. To są fakty. Nie będzie więc żadnej przesady, jeżeli powiem, że Elbląg jest częścią metropolii gdańskiej – stwierdził.
       Jednocześnie dodał, że z poprzednim prezydentem Elbląga Grzegorzem Nowaczykiem rozmawiał o większej współpracy między miastami. Chciałby również spotkać się z obecnym włodarzem Elbląga Jerzym Wilkiem.
      
oprac. A
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Najnowsze artykuły w dziale Wiadomości

Artykuły powiązane tematycznie

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • Jedynym ratunkiem jest powrót województwa elbląskiego, pod Olsztynem czy Gdańskiem giniemy, co obecnie widać.
 • Dwupasmówka, szybka kolej do Gdańska i po temacie. Byle z dala od Olsztyna byle dalej od tych zadufanych w sobie ponuraków.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  32
  4
  OlsztynNIE!(2013-12-03)
 • Oczywiście, a sam dojazd do Gdańska, do centrum-kiedyś nie było obwodnicy i jechałam 40 min. , teraz ok. 1-1,5 h MASAKRA. Przecież kawałek tylko są dwa pasy, które ułatwiają podróż, a tak ciasno, w Gdańsku też nerwowo, ciasno, auta nie ma gdzie zaparkować, jak już jest to płaci się jak za zboże. Ja już wolę obrzeża Gdańska czy Gdynię. A taka prawda, że jak ktoś ma kasę to na zakupy daleko jezdzić nie trzeba.
 • i dlatego SKM dojeżdża tylko do Malborka?
 • myślę, że i tak lepiej by nam było w pomorskim
 • Jedyne wyjście to odwołanie Wilka. Jak widać poprzedni Prezydent pracował (jeździł, rozmawiał, próbował, a niektórzy oczekiwali efektów po 3 latach - to świadczy tylko i wyłącznie o tym, że mieszkańcami miasta Elbląga łatwo jest manipulować), a nie jak obecny jeździ po mieście i zwiedza elbląskie fabryki, albo okupuje fotel we własnym gabinecie. Pożytek z niego żaden, a jak widać (po oddanych w prezencie Olsztynowi pieniądzach) szkód więcej przynosi niż ktokolwiek inny przed nim!
 • Cóż to za bełkot, ja się pytam? Czy większa współpraca ma polegać na tym, aby jeszcze więcej elblążan przyjeżdżało do Gdańska po pracę, naukę czy kulturę? Jaka częścią metropolii gdańskiej jest, zdaniem Adamowicza, Elbląg? Skoro rozmawiał z poprzednim prezydentem Elbląga Grzegorzem Nowaczykiem, to co z tego wynikło? Jeśli nic, to po co kontakty z nowym prezydentem? Taki klasyczny bełkot o niczym. Co to w ogóle za informacja z ratusza gdańskiego? A najbardziej lubimy, Panie Adamowicz, te przykłady, w których osobnik je przytaczający nie jest sobie w stanie sobie przypomnieć, o których przykładach mówi.
 • Do kogo My mieszkańcy Elbląga właściwie powinnismy mieć pretensje ?. Ano do siebie samych. Obaliliśmy poprzedniego prezydenta?. Tak. Odwołaliśmy poprzednią radę?. Tak. Następnie poszliśmy wybrać "nową" radę i wybraliśmy prawie wszystkich tych samych radnych. Żaden niezależny, nowy radny nie został wybrany. Śmieje się z nas cała Polska.
 • Parę osób naprawdę się nadawało, sam osobiście głosowałem na jedną osobę, która już wcześniej była i w ogóle tego nie żałuje, bo robi dużo i jest to odpowiedzialna osoba. Nie będę pisać kto, bo się sypną od razu debilne komentarze
 • Do 'Mechanik 1961': Komentarz bez związku z artykułem. Cała Polska na pewno się nie śmieje z Elbląga, bo zapewne nie cała Polska wie, gdzie gdzie Elbląg leży :-). Elblążanie co najwyżej mogą mieć pewnego rodzaju wątpliwości, czy całe to zamieszanie z referendum miało jakiś większy sens poza pokazaniem władzy żółtej kartki. A i to mogło mieć związek z nagromadzeniem się uciążliwości w mieście oraz ogólnym rozgoryczeniem i zawiedzeniem większych nadziei. No i oczywiście gorszą sytuacją na rynku. Jeśli to pomijamy, to nie do końca jesteśmy sprawiedliwi.
 • Jak nic, facet coś kręci, mami. Należy pamiętać, że Trójmiasto to kolepka PO.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  13
  4
  apolitycznyp-pi(2013-12-03)
 • Pan Budyń ma 7 mieszkań do wynajęcia i szuka klienteli, w standardzie daje swój telefon, ja sie pościel pobrudzi, jak po imprezie syf i kiła mogiła, to pan Budyń posprząta w cenie najmu, to dobra oferta dla Elblążan
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  4
  takjestnieinaczej(2013-12-03)
Reklama