UWAGA!

Gdzie radarów jest najwięcej?

 
Elbląg, Na "siódemce" z godziny na godzinę wzmaga się ruch pojazdów
Na "siódemce" z godziny na godzinę wzmaga się ruch pojazdów (fot. WS)

Korki w pobliżu centrów handlowych rosną – to znak, że zbliżają się święta. Rośnie też ruch na drogach i... liczba punktów, gdzie kontrolowana jest prędkość samochodów. Biegnąca przez Elbląg droga krajowa nr 7 to trasa, na której punktów kontroli prędkości jest zdecydowanie najwięcej w Polsce, tak było również przed ubiegłorocznymi świętami Bożego Narodzenia.

Mówi o tym raport zamieszczony w portalu Creandi.pl. Można się z niego dowiedzieć, w jakich miejscach Polski spotkanie patrolu policji jest najbardziej prawdopodobne.
       „Z danych systemu Yanosik wynika, że najwięcej Miejsc Częstych Kontroli – 25 – można spotkać na drodze krajowej nr 7 prowadzącej z Gdańska, przez Warszawę aż do granicy ze Słowacją – czytamy. Na drugim miejscu z liczbą 13 MCK znalazła się droga krajowa nr 5 łącząca województwa kujawsko-pomorskie, wielkopolskie oraz dolnośląskie”; na trzecim miejscu – 12 MCK – droga krajowa nr 12 (od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą.
       Podobnie było w czasie ubiegłorocznych świąt Bożego Narodzenia. Od 23 do 27 grudnia 2012 r. najwięcej kontroli policji – aż 96 – odnotowano na drodze krajowej nr 7. 34 kontrole zgłoszono na drodze krajowej nr 92 (Rzepin – Poznań – Warszawa), 26 kontroli na drodze krajowej nr 2 (wschód – zachód, z województwa lubuskiego do województwa lubelskiego).
       Dane o sytuacji drogowej zostały opracowane przez serwis Korkowo.pl, który prezentuje aktualne informacje o korkach na polskich drogach. Źródło: Creandi.pl.
       A my życzymy wszystkim, bo dojechali na święta szczęśliwie i szczęśliwe z nich wrócili.
      
      
oprac. PD
Polub ten artykuł
Polub portEl.pl
A moim zdaniem...

Przeczytaj też co działo się w Elblągu wcześniej

Zamieszczenie następnej opinii do tego artykułu wymaga zalogowania

W formularzu stwierdzono błędy!

Ok
Dodawanie opinii
Aby zamieścić swoje zdjęcie lub avatar przy opiniach proszę dokonać wpisu do galerii Czytelników.
NOWOŚĆ! Dział "A moim zdaniem" obsługuje hashtagi.
Dołącz zdjęcie:

Podpis:

Jeśli chcesz mieć unikalny i zastrzeżony podpis
zarejestruj się.
E-mail:(opcjonalnie)
 • DK 7 to najdłuższe droga w PL więc czemu by na niej najmniej fotoradarów to by się Rostowskiemu w cyferkach nie zgadzała jak je zakupywał :)
 • A wiecie, że parking przy E'Leclerc będzie. .. płatny? Jakież 20 zł za godzinę. Bojkotujcie ten market i nie róbcie tam zakupów.
 • A tobie się nie zgadza ortografia, więc zamiast raczyć nas swoimi wypocinami, naucz się pisać po polsku.
 • I bardzo dobrze wreszcie będzie porządek tak jak na parkingu przy dworcu PKP-PKS
 • wczoraj w radiu PR3 dzwoniła jedna starsza Pani z życzeniami Świątecznymi m. in dla policjankki a właściwie milicjantki która niesłusznie ukarała jej męża za "za wczesne jak to określiła policjantka ruszenie spod świateł". (Czekali na zielone i nagle milicjantka w kurwikach zobaczyła pirata, niedołężnego dziadka). Może zabrzmi to banalnie ale wierze tej kobiecie. Opowiedziała też że oboje maja 700zł na życie i przed Świętami mandat to dla nich tragedia. Mąż tak się tym faktem zdenerwował że po powrocie do domu znalazł się w szpitalu z podejrzeniem zawału serca. Odezwało się kilku słuchaczy publicznie deklarując pomoc dla tych Państwa w zapłaceniu mandatu. Takich mamy BANDYTÓW wśród policji.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  7
  8
  Tomasz-ek(2013-12-24)
 • a kogo to obchodzi?
 • No na pewno nie takich prostaków jak ty bo słuchasz jedynie Zetki albo rmf radia dla gimbusów.
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  3
  0
  Janusz.Dzbanusz(2013-12-25)
 • oni maja plany do wyrobienia jak my przedstawiciele handlowi wiec sie nie dziwie, takie czasy tylko slupki i statystyki, chcieliscie hameryki to jom macie
  Zgłoś do moderacji     Odpowiedz
  2
  1
  kupers(2013-12-25)
Reklama